20. april 2024.

Vranjanke pogutih glava iz Bojnik

DRUGA ŽENSKA ODBOJKAŠKA LIGA-ISTOK

ŽOK PUSTA REKA – OK. PANDA 3:1

Bojnik: Hala sportova : Sudiski par: Nemanja Ristić/   Katarina Despot (Niš).  Rezultat po setovima: 25:18, 25:20, 10: 25, 25:18.

ŽOK PUSTA REKA: Stojanović, Petrrović, Jovanović, Stanisavljević, lazić, Radenović, Nenadović, Kostić, Rajković.

O.K: PANDA (VR): Ristić, Đorđević, Jovanović, M. Ristić, Stamneković, Andonović, Krtsić, M. Mitić, Stanojković, Marković, A. Mitić, petrović, Nikolić, Stevanović.

Igrač utakimce : Nenadović

Odbojkašice  Puste reke iz Bojnika zasluženo su savladale ekipu Pande iz Vranja i tako najavile još bolje igre u nastavku prvenstva, gde im je cilj opstanak u ovom rangu, gde su novajlije po prvi put.

Prvi set su rešile u svoju korist   i već od samog početka bile su stalno u voćstvo ( 4:1, 8:7, 15:12)  i već kako set priblaižavao kraju sve su postajale sigurnije da bi i u samoj završnici bile stalno u voćstvo( 20:16, 23:17) da bi prvi set rešile u svoju korist rezultatom 25:18 , sa sedam poena razlike.

U drugom setu ista  slika na parketu u Bojniku, domaće odbojkašice su od samog početaka nametnule svoju igru i bile uvek u voćstvo ( 7:3, 8:4, 10:5)   da bi u jenom periodu igre zahvalkjujući doboj servi gošće se pribiližile  na 22:18 ali je ipak sam završetak seta pripao domaćim odbojkašicama pa se u završnisi ušlo sa 24:20,  da bi konačan rezultat drugog seta bi 25:20 za Pustorečanke.

U trećem setu odbojašice Pande se bude i taj set dobijaju  visokim rezultatom  10:25   jer su od samog početka bile stalno u voćstvo ( 4:7, 6:12, 7:19 )  i zasluženo smanjile  rezultat na 1:2 u setovima.Zahvaljujući pre svega dobrim servama.

Četvrti set ponovo   domać e odbojkašice na početku dobijalu rezultatski (6:3, 14:10),  i najavljuju vrednu pobedu  i daljem toku ovog seta ( 17:11, 18:12, 20:12),

da bi u samoj završnici ušle takođe rezutatski rasterećeno ( 22:16, 23:16 )  i konačnih 25:18 rešavaju pitanje pobednika u ovom suretu.