25. april 2024.

Neizvesnost do zadnjeg poena

DRUGA ŽENSKA ODBOJKAŠKA LIGA-ISTOK

ŽOK PUSTA REKA-OK TOPLIČANIN 3:2

Bojnik. Hala sportova u Bojniku. Sudiski par: Dušan Cvetković / Anđelina Žižić (Leskovac). Rezultat po setovima: 16:25, 25:21, 25:21, 22:25, 18:16.

ŽOK PUSTA REKA: Stojanović, Mila Petrović, Anđlina jOvanović, Stanisavljević, lazić, Emilja Petrović, Radenović, Rajković, Nenadović, Kostić

OK TOPLIČANIN:Janićijević, Stojanović, Milena Radonjić, Jovanović, Nikolić, Lazić,  Jokanović, Kovačević, Bojana Radonjić.

Pored toga što je na  tabeli bio derbi začelja, sa prvom bi se moglo reći da je više ličila na utakmicu za prvo mesto na tabeli. Viđena je odlična ženska odbojka u kojoj je svaki set bio neizvestan, da bi se pobednik dobio u taj breku i to na razliku  u koriost domaćih odbojkašica ,  što je izvalo erupciju oduševljenja kod domaće odbojkašice.

U prvom setu gošće iz Prokuplja su bile stalno u voćstvu  i zasluženo rešile u svoju korist, tako da su stavile do znanja domaćim odbojkašicama da se lako nećev predati. Sa ubedljivih devet poena  razlike (16:25 )  u setu koji se igrao 25 minuta., bile su zasluženo bolje.

U drugom setu domaće odbojšice  se bude i kreću mnogo bolje i početak je bio egal ( 3:3, 11:11,   da bi potom domaće odbojašice preuzele voćsto ( 17:14, 18:15, 24:21) i na kraju poravnale rezultat  (25:21)  u setovima.  Treći set kopija drugog  ponovo je početak egal ( 2:2, 7:7, 18:19,)   da bi u finišu drugog  seta Pustorečanke ponovo bile bolje i povele u setovima rezultatom identičnim 25:21.

U četvrtom setu još nezvesnija borba na parektu prepele hale sportova u Bojniku, gde su u finišu tog seta se bolje snašle Prokupčanke i poravnale rezultat dobivši taj set sa 22:25.

Potpuno pravedno da se pitanje pobednika reši  u petom setu, gde se takođe vodila bespoštedna borba  za svaki poen.  Rezultat kkaose kretao sve govori ( 5:4, 11:9, 11:11, 13:13,14:14)

ali su domaće odbojašice bile snalažljivije i sa dva uzastopna poena  Nenaadovićeve pri rezultatu 16:16 rešeno je pitanje pobednika  u ovom  derbiju začelja.