KK JABLANICA – KK ROR RTB 75:77 ( 16: 29, 20:11, 22:20, 17:17)

Medveđa: Hala sportova u Meveđi. Gledalaca 300. Sudiski par: Vladica Cvetković- Ratomir  Ristić)Leskovac)

KK JABLANICA: Rakić, Nešić -12, Andrejević, Kostić -9, Đorđević- 6, Zdravković, Stošić 2, Nikolić-3, Bubalo – 29, Zadubica, Stoiljković -11, Dzelatović- 3

KK BOR RTB: Jovanović, Branković-12, Vučetić 17, Šćekić- 6, Velićković, Stevanović, Ignjatović, Zdravković, Kolar -7, Rašić- 35.

Igrač utakmice:  M. Rašić

Derbi šestog  kola Prve Srpske regionalne košarkaške lige-istok  opravdao je epitet u hali sportova u Medveđi. Sve je rešeno moglo bi se reći još u prvoj četrtini kada su košarkaši iz Bora taj period igrerešili u svoju korist ( 16:29)  i neočekivano u tom periodu postigli čak sedam trojki, stvrovši razliku od 13 poena u svoju korist. Domaći su prvi poveli  sa 4:0 ali su  potom gosti preuzeli inicijativu trojkama  i na semaforu 3, 40 do kraja prvog dela bilo je 8:19 za goste. Potom 1, 46 sek.   11:26, da bi se na odmor otišlo sa 16: 29 za Borane.

U drugoj četvrtini domaći su konsolidovali svoje redove i taj period igre rešili u svju korsit sa devet poena razlike ( 20: 11) tako da se prvo poluvreme završilo sa samo četiri poena zaostaka ( 36:40) domaćeg tima.. U jednom trenutku 4, 42 sek. do kraja druge četvrtine  bilo je  31:33 . Tako se stvorila nada za preokret.

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četrini ponovo su domaći bili bolji rezultatom 22:20  i tako je  tim iz Bora u poslednjoj četvrtini ušao sa samo dva poena prednosti ( 58:60 ) na svom kontu. Na semaforu 7, 52sek do kraja tog periodaigre  bilo je po prvi put egal ( 44:44) zatim 1, 08, sek. samo jedan poen za goste ( 56:57)   tako da je neizvesnost bila do samog kraja

.

U posednjoj četvrtoj  četvrtini egal rezultat  (17:17)  ali je to bilo dovoljno da sa dva poena reše pitanje pobednika tim iz Bora.   Bile je reuzultatska klackalica 8,50 na semaforu je bilo egal 60:60, zatim 1, 45 sekunde do kraja prvi put su domaći trojkom došli u voćstvo 73:72 . Nezvsnost je dostigla kulminaciju  57 sekundi do kraja utakmice na semaforu je bilo 73:74, pa zadim 75:76  .

Ti sekunde fo kraja na semaforu je bio aktivan rezultat 75:77, domaći su mali napad, ali je Nešiču na sredini teran loptu izbio pravlno iz ruke Branković i tako svom timu doneo vrednu pobedu, nedoszvolvši mu da završi napd košem ili prekršajem u korsit domaeg sastava.

Utakmcu su obeležili kod domaće Danilo Bubalo sa 29 dok kod goste Rašić sa 35 i Branković plej sa10 poena ali siaset asistencija . Inače slabo suđenje sudiskog para iz Leskovca, koji su donosili odluke na štetu jednog i drugog tima.