23. april 2024.

Sa petorkom do nove pobede

DRUGA MUŠKA REGIONALNA LIGA

KK RADAN-KK KURŠUMLIJA 46:41( 23:19 )

Bojnik: Hala sportova. Igrano bez gledalaca: Rezultat po četvrtinama: 11:17, 12:2, 11:17, 12:5.

KK RADAN: Božić 4, Janjić 6, Ilić 11, Denić 23, Dejanović 2.

KK KURŠUMLIJA: Simić 8, Šulović, Milijanović 13, Vojinović, Milić, Milenović 3, Jović 11, Filipović 6, Nedeljković, Vidosavljević.

Sa malim brojem košarkaša, isto takođe malim brojem  koševa i sa jedne i sa druge strane, ali vredna pobeda Lebančana na neutralnom terenu u Bojniku u duelu sa ekipom iz Kuršumije koja je bila duplo brojčanija, ali ne i kavitetniji tim da to iskoristi i pobedi. U prvoj deonici gosti su bili bolji  za 6 poena ( 11:17 ) i činio se da će brojačnu prednost iskorititi i doći do  pobede. Međutim Lebančani se nisu predavali i u drgoj četrvtini bili bolji  sa 10 koševa razlike , pritom dozvolivši gostu da postignu samo dva poena ( 12:2) i na poluvereme se ode rezultatom 23:19 za domaćina.Treća četvrtina kao i prva prepisana ponovo gosti taj period igre dobijaju sa11:17  i ponovo se vraćaju u  igri za pobedu. Ali u poslednjoj četvrtini  kao i  drugoj domaći su bili apsolutni gosodari na parketu  i ponovo su bolji i rezultatom 12:5, što im je donelo konačnu pobedu od pet poena razlike  rezultatom 46:41 u njihovu korist.