23. april 2024.

RADANOVA BRILJANTNA POBEDA

Prva regionalna košarkašaka liga- istok

KK RADA- KK DIMITROVGRAD 92:82( 47:38

Lebane; Hala sportova u Lebanu. Gledalaca 200. Sudiski par: Danilović ( Leskovac)- Andrejić ( Aleksinac). Rezultat po četvrtinama: 26:16, 21:22, 20:15, 25: 29.

KK RADAN: Veličković 15, Živadinović 16, Jovanović 17, Zdravković 12, Ilić 7, Skubač, Stoiljković 13, Jović, Filipović 12.

KK DIMITROVGRAD: Kamenov, Stoičev 4, Ignjatović 5, Stefanović 6, Dragutinović , Radenković 25, Milanov 3, Đukić 15, Kostov, Colić 22.

Igrač utakmice: Jovanović

Vredna pobeda mladih košarkaša iz Lebana, koji su od prvog minuta vodili i nijednog trenutka nisu dozvolili gostima iz Dimitrovgrada da na semaforu imaju više poen. U prvoj četrtini domaći su bili bolji za deset poena, što se ispotavilo da je to bila i razlika sa kojom su pobedili.

Ostale tri četvrtine kad se sve saberu i oduzme su nerešeno u konačnom ishodu. U drugoj četvrtini gosti su bili bolji za jedan poen(21:22) i na poluvremenu se otišlo sa devet poena prednosti domaćina ( 47:38).

U drugom poluvremenu , odnosno u trežoj četvrtini domaći su bili bolji za pet ponea(20:15), da bi poslednju četvrtinu gosti iz Dimitrograda dobili sa četiri koša razlike( 25:29)

ali ipak na kraju vredna pobeda domaćih košarkaša sa deset ponea razlike potpuno zasluženo, jer su više želeli pobedu i pokazali veću borbenost i htenje za uspehom na parketu.