19. april 2024.

Prokupčani pognutih glava iz Medveđe

Prva Regionalna muška košarkaška liga-istok

KK JABLANICA- KK TOPLIČANIN 82:80 ( 43:41)

Medveđa: Hala sportova . Igano bez gledalaca. Sudiski par: Milan Vulović / Stefan Milosavljević (Niš). Rezultat po četvrtinama: 14:18, 29:23, 23: 20, 16:19.

KK JABLANICA: Luković 18, Cekić 3, Dzelatović 2, Babić, Zdravković, Stošić 13, M. Nikolić 12,  Bubalo 7, Perović, Stoiljković 27, S. Nikolić.

KK TOPLIČANIN: Vojinović, Banduka 11, Dimitrijević 12, Ivanović 10, Lazarević 15, Milenković, Janković,  Lukić 1, Krivokapić 2, Obrović 5, Miljković 17, Cenić 4.

Igrač utakmice: Stoiljković

Košarkaši domaće Jablanice u večerašnjem duelu sa dobrom ekipom iz Prokuplja, morali su da ulože dosta truda  i znanja da dođu do druge za redom pobede u  ovom prvenstvu, gde će pokuašti da ono što im je uskraćeno u prošlom prvenstvu, dapovrate ujedno i da  potvrde još jednom da su  trebali da budu u  višem rangu takmičenja među Drugoligaše.

Bilo kako bilo večeras su naišli na vrlo dobre goste iz Prokuplja koji su čitavog toka bili rame uz rame sa domaćim košarkašima , čak u pojedinim momentima igre i bili bolji protivnik na parketu. Međutim vođeni sa klupe trenerskim tandemom Stošić/ Miletić, uz maksimalnu podršku direktora kluba „alfe i omege“ Miloša Draškovića na kraju su bili bolji za samo jedan koš. Možda je to teška ali je slatka pobeda u duelu sa direktnim konurentom za sam vrh tabele.

U prvom periodu igre  gosti su bili bolji i tu deonicu rešili u svoju korist sa četiri poena razlike (14:18) stavivši do znanja domaćinu da se neće tek tako predati.

U drugoj četrtini domaći su zaigrali mnogo bolje i taj  period igre rešili u svoju korist  sa šest poena(29:23) što je u ukupno skoru posle prvog dela igre rezultat bio   43:41 za domaće košarkaše.

Ništa manje nije bilo zanimljivo ni u druge dve četvrtine, na parketu hale sportova u Meveđu vodila se bezpoštedna borba do zanje sekunde ove utakmice.

U trećoj četvrtini domaći su ponovo bolji  za tri koša ( 23:20)pa je rezultat posle tri četvrtine na semaforu bio pet ponea prednosti   66:61 za domaće košarkaše.

Ipak poslednja četvrtina pripala je ponovo gostima iz Prokuplja  sa tri poena razllike (16:19) ali je na kraju pobednik bio domaćin koji je rezultatom 82:80 Izašao iz ovog derbija uzdignutih ruku. Tako da u narednom kolu ponovo je  Jablanica domaćin na svom parketu kada im u goste dolazi protivnik iz Bora.

Dobra igra svih košarkaša domaćeg sastava, pogotovu raduje  dobra igra Mladena Nikolića- „Bambi“ koji se oporavio od povrede  i uz najboljeg pojedinca na ovoj utakmici Stoiljkovića bio rame uz rame sa  Stošićem, Lukovićem i kapitenom Bubalom, koji su izneli glavni teret do zasluženo vredne pobede na ovoj utakmci