19. april 2024.

Kuršumlijčani slavili u Bojniku

KK PUSTA REKA-KK KURŠUMLIJA-63:68 ( 30:39 )

Bojnik:  Hala sportova u Bojniku. Igrano bez gledalaca: Sudiski par: Đ: Danilović / P. Đoković(Leskovac). Rezultat po četvrtinama: 15: 17, 15:22, 09:16, 24:13.

K.K.PUSTA REKA: Milovanović 6, V. Stanković 20, Nedeljković 16, D. Kostić 6, Veljković, Jović 7, Stefanović, Radenović 5, Simonović, Jović, Jovanović 3,  Stanković .

K.K KURŠUMLIJA: Nikolić 21, Simić, Šulović 1, Milijanović 11, Vojinović, Milić, Milenković11, Jović 19, Filipović 5.

Pobeda gostiju iz Kuršumlije koji su  bilio bolji u prve tri četvrtine, dok je poslednja pripala domaćim košarkašima koji su taj perod igre dobili sa 24:13 ali je ipak bilo nedovoljno da se sustigne visoka razlika iz prve tri četvrtine čak  16 koševa prednosti.

U prvoj četvrtini igalo se koš za koš i taj period igre rešili su gosti sa samo dva koša prednosti (15:17) i činilo se da će domaći košarkaši zaigrati mnogo bolje i preokrenuti rezultat.I drugi period igre gosti su rešili u svoju korist sa sedam poena razlike ( 15:22) kao i treću četvrtinu identičnom razlikom (09:16) i tako stvorili opipljivu prednost.

U poslednjem periodu igre domaći su bili mnogo bolji tim na parketu  i rešili  sa najvećom razlikom u sve četiri četvrtine sa 11 koševa ( 24:13) ali su ipak gosti na kraju slavili sa pet poena razlike u Bojniku, dok domaćinu ostaje žal za proupštenom pobedom.