20. april 2024.

MARJANOVIĆ OVERIO POBEDU I OPSTANAK: Iskusni Šilja Marjanović stavio tačku na dobru sezonu Svetlosti

PUKOVAC – STADION: Prle  SUDIJA: Milovan Kostić (Surdulica) 8 GLEDALACA: ŽUTI KARTONI: Stojković, Perović, Pešić (Fk Svetlost) Stanković, Jović, Tošić (Budućnost) STRELCI: Stojković u 21 i Marjanović u 49. minutu za Svetlost, Stanković u 76. za Budućnost

FK SVETLOST: A. Ilić 7, Stojković, 7, Stevanović 6.5, Perović 7, Tonić 7, Pešić 6,5, Peternel 6,5, M. Ilić 6,5 (Veličković 6,5), Marjanović 7,5, Mitić 7, Arsić 7 (Pavlović 6,5,).

FK BUDUĆNOST: Stojiljković 6 (N. Cvetković 6), Đokić 6, B. Stanković 7, P. Cvetković 6,5 (S. Cvetković 6), Milić 6,5, Jović 6, Jovanović – (I. Cvetković 6), Milenković 7, M. Stanković 7, Tošić 6, Nikolić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Dalibor Marjanović (Fk Svetlost) 7,5

Stavljena je tačka na fudbalsku Zonu Jug. U poslednjem kolu na stadionu u Pukovcu, ovosezonskom domu fudbalera badnjevačke Svetlost, gostovala je ekipa Budućnosti iz Orašja koja se porazom oprostila od Zone Jug. Badnjevčani su i u ovaj meč ušli maksimalno motivisani i da se pobedom stave tačku na opstanak u ligi. Domaće je u vođstvo doveo bek Danilo Stojković koji je na asistenciju povratnika Mitića, savladao Stojiljkovića. Do poluvremena imala je ekipa Svetlosti još nekoliko šansi ali falilo je smirenosti u završnici. Drugo poluvreme odagnalo je sve misterije sa pitanja pobednika.
Na centaršut 20-godišnjeg Peternela, sa pravom prozvani “ŠILJONATOR“ skida paučinu sa gola rezerviste Cvetkovića i u svom maniru je  postigao gol glavom.
Gosti su smanjili na 2:1 sa kreča, kada je iza leđa Ilića loptu poslao Stanković, igrao se 76. minut, a do kraja susreta nije viđeno nekih izglednih šansi za gol.
Suma sumarum sezone ekipe iz Badnjevca ističe tri stvari: zasluženo izboren opstanak i visoko šesto mesto sa 45 bodova, Andrija Ilić iako najmlađi bio je jedan od stubova cele sezone, i najiskusniji Dalibor Šilja Marjanović ponovo najbolji strelac ekipe sa 13 pogodaka. Ali to je svima odavno normalno kada je u pitanju “Šilja“.