25. april 2024.

ŽUPLJANI IZNENADILA MIJATOVČANE

ZONA ZAPAD

JEDINSTVO(M) – ŽUPA 3:3 ( 2:0)

Mijatovac: Gledalaca  100. Sudija: Miloš(R) Milenković (Niš) 7. Strelci:, Đurić u 18 (KU), 85, Antonijević u 21 min.  za Jedinstvo, U. Đorđević u 57, 59, 72, min za Župu. Žuti kartoni: A. Đorđević ( Jedinstvo), Cvetić, Lisinac(Župa).

JEDINSTVO(M): Kovačević 6, Marčetić 6 ( Petronijević 6), A. Đorđević 6,5, Živanović 6, Jovanović 7, Mladenović 6, Marković 6(Krtsić-), M. Stanković 6,5, Đurić 6, Vilanović 6,5, Antonijević 7.

ŽUPA: Marković 7, Cvetić 7, Lisinac 7, Stepič 6, Kovačević 6,5, Knežević-( Radovanović 6,5), Milošević 6 ( Milićević 6), U. Đorđević 9, I. Ivanović 7, Ćirić 6,5, Vuletić 6,5.

Igrač utakmice: Uroš Đorđević

Prvi deo utakmice nije pokazivao da će na kraju biti takav konačan rezultat ove utakmice u Mijatovcu. Domaći su sa dva pogotka najpre u 18 minutu iz kaznenog udarca Đurića u 18 minutu, da bi samo 3 minuta kasnije Antonijević je udvostručio prednost domaćina i sa tim rezultaom j ezavršen prvi deo utakmice.

U drugom delu na sceni stupa Uroš Đorđević koji postiže „het-trik“ pogotcima u 57, 59  i 72 i preokrenuo rezultat u kosrist gostiju iz Aleksandrovaca.Ipak pet minuta pre kraja utakmice čast domaćina spašava svojim drugim pogotkom Đurić  i poravnava rezultat na 3:3 , što je bio konačan rezultat. Podela na ravne časti  ali slađa polovina odlazi u Aleksandrovac, koji moraju i biti zadovoljniji od domaćina podelom plena na ravne časti.