18. april 2024.

ŽITORAĐANI PORAŽENI PO DRUGI PUT

STAMENKOVIĆ OPRAVDAO EPITET POJAČANJA

ŽITORAĐA – Fudbaleri Žitorađe su i na drugoj utakmici od početka priprema poraženi. Ono što je dobro jeste da je ekipa Ivana Jovanovića smanjila broj primljenih golova, ali i dalje ostaje na 0 po broju datih. Kosanica koja je trenutno prva u Zoni Zapad je Žitorađu savladala sa 0:4. Golovima Nikole Jovanovića u 15 i 39. minutu Kuršumličani su otišli na poluvreme sa prednošću od 2 gola, i bez ijedne ozbiljne pretnje po svoj gol. U drugih 45 minuta bolji fudbal, sa više šansi na obe strane. Žitorađa je prvu ozbiljnu šansu zabeležila preko svog najboljeg igrača danas Dejana Stamenkovića u 57. minutu kada je šutirao sa nekih 20-ak metara preko gola Spalovića. U 65-om  Gvozdenović povećava na 0:3, da bi tačku na meč stavio Pavićević u 78. minutu. Treba napomenuti da su Kosanici poništena još dva gola zbog ofsajda, inače bi rezultat bio ubedljiviji. Jedina svetla tačka u Žitorađi danas pored Stamenkovića jeste Blagojević i 16-godišnji golman Ilić koji je imao nekoliko lepih intervencija.Milan Marjanović pomoćni trener Žitorađe izjavio je: Još uvek su nam teške noge, teško trčimo, ali raduje me što smo danas u drugom delu prikazali bolju igru i da imamo prostora za napredak. Sigurno je da se polako neke stvari razjašnjavaju u vezi 11 koji će igrati na prvom meču, ali do tada nam ostaje da i dalje naporno radimo. – rekao je Marjanović za Jugsport.

Trener Kosanice Ivica Ćurčić, rekao je da je ovo prva pripremna utakmica njegove ekipe i da ga raduje dobra forma njegovih izabranika, a napomenuo je da igru Kosanice želi da zasniva na dobrom individualnom kvalitetu koji će pretočiti u kolektiv, jer kako kaže Ćurčić, ekipu ne čini 1 igrač.

STADION: Fk Žitorađa