20. april 2024.

Žitorađa jedva spasila bod protiv Poleta

Andrija Ilić, junak današnjeg meča

PROKUPLJE – Stadion: Kraj Toplice (Prokuplje) Gledalaca: 100  Sudija: Stefan Stanković (Leskovac) 7,5
Strelci: V. Paunović u 34. minutu za Žitorađu, Micić u 83. minutu za Polet. Žuti kartoni: Dinić, Stamenković, Marjanović (Fk Žitorađa) Mirković, Popović (Fk Polet) Crveni karton: Marjanović (Fk Žitorađa) u 90. minutu.

FK Žitorađa: Ilić 8, Blagojević 5,5 (od 46. Petković 5,5) V. Paunović 6, L. Paunović 5,5, Krstić 5,5, Veselinović 5,5 Stanković 5,5 (od 53. Dinić 6) Stamenković 5,5, Marjanović 5,5, Ristić 6,5, Arsenijević 5 (od 66. Grujić 5)

FK Polet: Jovanović 6,5, Micić 7, Nikola N. Stanojević 5,5 (od 70. Živić 6) Mirković 6, Nikola R. Stanojević 7, Stević 6 (od 63. Petrović 6), Đorđević 6, Popović 6,5 (od 79. Đorić 6) Kitić 6,5, Aksić 6,5, Trajković 6,5.

Igrač utakmice: Andrija Ilić (Fk Žitorađa) 8.

Kada sudbina jednog pretendenta na Srpsku ligu, protiv ekipe iz donjeg doma tabele bude u rukama 17-godišnjeg čuvara mreže onda je jasno da danas na terenu nije postojala ekipa Fk Žitorađa. Iako se činilo da je protiv Jablanice u pitanju samo loš dan, momci iz Žitorađe su današnjim izdanjem pokazali da su u ozbiljnoj igračkoj krizi, i da igra bez ideje i smisla se kao virus prenosi iz utakmice u utakmicu.
Sve danas na terenu je izgledalo neubedljivo, i jedna i druga ekipa u prvom delu nisu postojale, a sem gola Vlade Paunovića iz slobodnjaka nismo imali neki detalj vredan pažnje.
Drugo poluvreme apsolutno je pripalo gostima sa Kosova. Igra na taj 1 gol koji znači bod, je dala rezultat u 83. minutu preko Micića.
Rezultat je mogao da bude ubedljiviji, jer su gosti iz Lapljeg sela promašili još 4 šanše u drugom poluvremenu koje je hladnokrvno odbranio Andrija Ilić, 17-godišnji golman Žitorađe, koji je danas bio jedina svetla tačka u sastavu Ivana Jovanovića.
Pred kraj meča, kivan na sudiju Dalibor Marjanović je dobio crveni karton zbog prigovora. Dok su domaći u poslednjih 5 minuta provodili u diskusiji sa sudijama gosti su priveli meč kraju i zasluženo odneli bod kući.
I u ovom meču se kao glavni problem istakao odnos prema igri igrača Žitorađe, a da li će se ova sada već ustaljena boljka Žitorađana ponoviti i u lokalnom derbiju sa ekipom Svetlosti iz Badnjevca ostaje nam da vidimo narednog vikenda.
Treba napomenuti da je Svetlost rezultatom 1:5 savladala Bobište i zabeležila prvu pobedu u Zoni.