23. april 2024.

Vredna pobeda Lebančana na kraju jeseni

SRPSKA LIGA-ISTOK

FK RADAN- FK MORAVA 3:0(2:0)

Lebane: Stadion kraj Jablanice. Sudija: Milašin Stević (Prokuplje)7. Strelci. Krtsić u 13, 90, Dodić u  25 minutu. Žuti karton: Manolčev (Morava).

RADAN: D. Cakić-, Krtsić 8, M. Stanković 7, Milošević  7, Marinković7, Ivanović 6 ( P. Cakić-), Kostić 7, Smiljković 6,5( Marko Cvetković -) Miloš Stanković 6,5, Dodić 7 ( Nastić-), Stoiljković 6,5 ( Grozdanović-).

SFK MORAVA: Vukadinović 7, Mladenović 6,5, Manolčev 6, Veliju 6, Mladenović 6( Urošević-), MIrković 5,5, Miloš Stanković 6, Kostić 5,5, Blagojević 5, Redzepović 5,5, (Milenković-), Lepojević 5 (Demić-).

Igrač utakmice :Krstić

Pobeda na zatvaranje jesenjeg dela prvenstva  u duelu sa gostima iz Vladičinog Hana , tako da su  Lebančan uspešno okončali jesenji deo prvenstva pobedom.

Otpor gostiju slomljen je već u 13 minutu kada se najbolji pojedinac na utakmci Krtsić odlučio na udarac sa nekoh 25 metara. Lopta je preletela golmana Vukadinovića i završila u sam gornji desni ugao.

Prednost domaćina udvostučena je u 25 minutu a strečac je mladi Dodić koji je sa skoro iste udaljenosti iskosa sa desne starne kaoi i kod prvog gola šutirao, lopta je ponovo preletela golnama i završila u mrežu.

U drugom delu utakmice domaćin je imao inicijativu , igralo se na polovini gostiju, ređale su se prilike ali se mladi golman Vukdinović istako sa nekoliko odličnih intervencija. I što se rezultat nije promeni do samog finiša utakmice glavni „krivac“ je upravo golman gostiju.

Ipak konačnih 3:0 usledili su u 90 minutu igre. Po desnoj strani je lepo prošao rezervista P. Cakić  uputio odličan centaršut. Stvorila se gužva a najsnalžljiviji je bio  po drugi put na utakmci Krsić i iz neposredne blizine jakim udarcem poslao lotu u nebranjeni deo mreže.