20. april 2024.

U Zaječaru pucaju petarde

SRPSKA LIGA-ISTOK

TIMOK 1919- REMBAS 5:1 (3:0)

Zaječar. Sudija: Mitar Klikovac ( Niš) 7. Strelci: Gardić u 7, 68, N. Ristić u 12, 30, Rošević u 80 za Tomok 1919,  a I. Đorđević u 47 za Rembas. Žuti kartoni: M. Cvetković, Dragićević, Gardić(Timok 1919), A. Tasaić( Trstenik PPT).

TIMOK 1919: Jovanović 7, Marko Cvetković 7.5, Knežević,7,  N. Ristić 8 ,( Lapčević 6,5),  Miloš Cvetković,7,5, Dragičević, 7,  Rošević7,5,( Milić -),  Davidović7,( M. Ristić-),  Trigunov7,  O. Nikolić 7 ,( U. Nikolić 7),  Gardić 8 ( Ranđelović -)

REMBAS: Vasić  5 ( Huskić-), V. Ristić 6(J. Jvanović 6), Tasić 6, I. Đorđević 6, N. Jovanović 6( Milosavljević 5,5), D. Đorđević 6, Stevanović 5 (Tacković  6), S. Ristić 5 , Deljanin 6, Obradović 5,5, D. Stanković 6(Lukić 5),

Igrač utakmice: Gardić

Lider na tabeli krupnim koracima grabi ka tituli prvaka i plasman među Prvoligaše. Gosti iz Resavice  nisu bili toliko loš protivnik kolko govori visoka pobeda domaćina na ovoj utakmci, što je plod dobre i efikasne igre domaćina. U prvom poluvremenu domaći su sa tri pogotka rešli pitanje pobedika. Seriju je otvori Gardić  još u 7 minutu da bi već u 12 bilo 2:0 za „ labudove“ pogtkom N. Ristića, da bi isti igrač u 30 mintu povisio na tri gola  razlike, i sa tim rezultatom se otišlo na zasuženi odmor.

U drugom delu igre na samom početku tačnije u 47 minutu gosti postižu taj jedni pogdak na utakmici preko I. Đorđevića. Do kraja viđeno je još dva pogotka u mreži gostiju iz Resavice. Četvrti pogodak delo je drugim pogotkom na utakmici Gradića u 68 minutu, da bi končnih 5:1 postavio  takođe svojim drugim pogotkom na utakmci Rošević u 80 minutu igre.