20. april 2024.

SVILANČANI REŠILI SVE U PRVOM DELU

SRPSKA LIGA-ISTOK

RADNIČKI (SV)- SLOGA(LE) 4:0 ( 4:0)

Svilajnac: Gledalaca 200. Sudija: Petar Živić (Kruševac) 7. Strelci: I. Stojanović u 2, 34,44, Mićunović u 26 min. Žuti kartoni: Božić ( Radnički) , S. Jović ( Sloga)

RADNIČKI (SV): Vasić- ( Radojković-), Zlatković 6 ( O. Šapić 7), Pavlović 7, Đorđević 7, I. Stojanović 9, (B. Šapić-), Sinđelić 7, (Božić 6,5), Kojić 7, Šćepović 7, Tasić 7, Mićunović 7,5, Maksimović 7.

SLOGA(LE): Janaćković 6, A. Cekić 6, S. Stamenković 6, A. Ilić 6, Stanojković 6,5, Anđelković 6, Lepojević 6, Momirović 6, N. Stanković 6, Jović 6, Kostić 6.

Igrač utakmice: Ilija Stojanović

Svilajnčani sus ve rešili u prvom delu igre kada su postigli ćetiti pogodaka. Centralna figura utakmice bio je I. Stojanović koji je potigao tri  pogotka, dok je četvrti delo isksunog Mićunovića. Seriju je već u 2 minutu otvorio trostruki strelac, da bi potom prednost udvostručio Mićunović u 26 minutu. Na 3:0 povisio je  svojim drugim pogotkom u 34 minutu Stojanović, da bi isti igrač u 44 minutu postavio konačnih 4:0.

U durgom delu utakmice nije bilo golova, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, jer su domaći samo čuvali stečeno visoko primućstvo iz prvog dela igre.