24. april 2024.

SVETLOST ZASIJALA NA PREMIJERI: FK Svetlost – FK Alakince 2:0 (0:0)

STADION: Prle (Pukovac) GLEDALACA: 100 SUDIJA: Nenad Savić (Prokuplje) 6,5 ŽUTI KARTONI: N. Stojković, D. Stojković, U. Jovanović, L. Stojković (FK Svetlost), Milenković, M. Radoičić, Manolčov, Tairović, Savić (FK Alakince) STRELCI: Perović u 63 i Tonić u 67. minutu za FK Svetlost.

FK SVETLOST: A. Ilić 7, L. Jovanović 7, N. Stojković 7, Perović 8, Tonić 7,5, D. Stojković 7, U. Jovanović 7 (Veličković – ), D. Ilić 6,5 (Mitić 6,5,), Marjanović 6,5, Stanković 6,5 (Pavlović – ), L. Stojković 6,5

FK ALAKINCE: Filipović 6, Micić 6,5 (Đorđević – ), Stojanović 6 (V. Radoičić 5,5) , Milenković 5,  M. Radoičić 6,5, Manolčov 6, Tairović 6 (Petrović -) , Ilić 6,5, Savić 7, Stošić 7, Tasić 6.

IGRAČ UTAKMICE: Vasilije Perović 8 (FK Svetlost)

Mučila se Svetlost prvih sat vremena protiv čvrstog bedema gostiju iz Alakinca, i nije mogla do gola. Taman kad je počela da se nervoza uvlači među igrače obeju timova, Danilo Stojković hirurški preciznom loptom nalazi Perovića koji matira istrčalog Filipovića. Četiri minuta kasnije, posle centaršuta iz kornera Marjanović kači loptu, ali je Tonić u padu sprovodi u mrežu i postavlja konačnih 2:0. Mogla je Svetlost do većeg kapitala da su precizniji bili Stojković i Jovanović posle dva prekida ali i ovakav rezultat je dovoljan za nova tri boda na tabeli. I dodatni motiv pred derbi sezone u narednom kolu u Prokuplju, protiv ekipe OFK Topličanina, koja je juče poražena od Žitorađe.