28. mart 2024.

SVETLOST PREUZELA TRON: Veteran Marjanović trasira put ka Srpskoj ligi

PUKOVAC – STADION: Prle (Pukovac) SUDIJA: Stefan Vukoičić (KRUŠEVAC) 7 GLEDALACA: 100 STRELCI: Arsić u 13, Marjanović u 21,27,57 i 70. minutu, S. Jovanović u 32 i Stojković u 36. minutu za Svetlost, Kostić u 68, Arsić u 78. minutu za Vranjsku banju.

SVETLOST: Stošić 7, Đorđević 7, L. Jovanović 7, Perović 7, Tonić 7 (Pešić 7), Stojković 7,5 (Mladenović 7), U. Jovanović 7 (Vidanović 7), S. Jovanović 7,5, Marjanović 9, Mitić 7, Arsić 7,5

VRANJSKA BANJA: Stamenković 5, Stojanović 5,5, Jovanović 5,5, Kostić 6, Vasiljević 6, Arsić 6,5, Mladenović 6, Stojković 6.

IGRAČ UTAKMICE: Dalibor Marjanović (FK Svetlost) 9.

Remi u Orljanu i pobeda Puste reke u Gornjem Stopanju trasirali su put ekipi Dragana Stankovića Šimija na čelo tabele Zone Jug. Veteran Dalibor Marjanović – Šilja pokazuje da još uvek nije za staro gvožđe i sa 4 pogotka danas protiv inferiornije Vranjske Banje, dospeo na drugo mesto liste strelaca sa brojkom od 14 golova na 11 utakmica. Imali su Badnjevčani više od igre, goleadu je otvorio Arsić, a nastavili Marjanović dva puta zaredom, pa Stefan Jovanović i Danilo Stojković. Na kraju prvih 45 minuta bilo je 5:0. Goleada je nastavljena u drugom delu ponovo egzekucijama Šilje Marjanovića u 57 i 70. minutu. Utešne pogotke za goste postigli su Kostić i Arsić u 68 i 78. minutu. Svetlost je sa 22 boda iz 11 utakmmica preuzela lidersku poziciju od Gornjostopanjčana koji sada imaju 21 bod.