29. mart 2024.

Svetlost nastavlja seriju bez poraza

PUKOVACStadion; Prle (Pukovac) Sudija: Marija Đorđević (Leskovac) 7,5 Gledalaca: – Žuti kartoni: Perović, Nikolić, Maletić (Fk Svetlost) Marinković, Stoiljković, Živić (Gracko) Strelci: Nikolić u 64, Petrović u 69 i Marjanović u 77. minutu za Svetlost, Marinković u 33. za Gracko.

SVETLOST: A. Ilić 7, M. Ilić 6,5 (Jović 6,5) Stevanović 6,5 Perović 7, Tonić 7, Nikolić 8,5 (Damnjanović – ) Stanojević 6,5, Krstić 6, Raimović 6 (Petrović 7,5) Maletić 8,5 Marjanović 8.

GRACKO: Kovačević 6,5, Milenković 6,5, Danić 7, Jovanović 6, Mirkoić – /Minić 6) , Mirković 6 (Živić – ), Marinković 7, Stefanović 6, Lazić 6, Stojilković 6, Ristić 6 (Rašić -).

IGRAČ UTAKMICE: Dario Nikolić (Fk Svetlost) 8,5

U meču 7. kola Zone Jug badnjevačka Svetlost dočekala je fenjeraša ekipu Gracka, iz istoimenog mesta. Iako su mnogi Badnjevčanima pripisivali tri boda još pre početka utakmice, gosti sa Kosova pobrinuli su se da to ne bude tako i do 60. minuta su dobrano mučili domaćina. Svetlost je od početka imala posed lopte, i sve segmente igre u svoju korist, međutim gosti su se organizovano branili i svoju šansu čekali u kontranapadima kada je Dušan Marinković pobegao štoperima domaćih i rutinski savladao mlađanog Ilića. Na poluvreme se otišlo sa prednošću gostiju, a onda je u drugom delu igre Badnjevac konačno uspostavio svoju igru i materijalizovao terensku nadmoć. Uvođenjem iskusnog Miloša Petrovića od 46. minuta, ekipa Svetlosti je dobila na smirnosti u završnici akcije što je rezultiralo brzim preokretom. Prvo je Dario Nikolić u 64. minutu, posle gužve u šesnaestercu raspalio po lopti i zakucao je pod prečku gostiju, da bi u već u 69. Miloš Petrović, loptu koju je dobio na tacni od Marjanovića rutinski sproveo u gol za 2:1. Šanse su ređale jedna za drugom, međutim golman gostiju Kovačević u nekoliko navrata bio uspešniji od napadača Svetlosti. Onda u 77. minutu Dario Nikolić, pronalazi iskusnog Marjanovića, a popularni Šiljonator, bez poteškoća lobuje Kovačevića za konačnih 3:1. Treba posebno istaći današnje izdanje veziste Svetlosti Mitra Maletića koji je danas iako bez konkretnog učinka u vidu golova i asistencija, bio uz Nikolića najbolji igrač domaćih i držao je sve konce u svojim nogama. Današnjim izdanjem, 23- godišnji Maletić podsetio je ljubitelje fudbala na najbolje dane latentnog fudbalskog učitelja Andree Pirla koji je elegantnim potezima dominirao sredinom terena.

U narednom kolu Svetlost očekuje opštinski derbi protiv ekipe Pejkovca, a taj meč će se igrati u Pukovcu, dok Gracko u Kuršumliji dočekuje Budućnost iz Orašja.