19. april 2024.

Silovit start Tanaska u lokanom derbiju

ZONA ISTOK

SENJAK-TANASKO RAJIĆ 0:3 (0:2)

Pirot: Pomočni  teren Radničkog: Sudija: Marko Ćirić(Pirot) 8. Stelci: Matejić u 25 i 45, Mančić u 85 min. Žuti kartoni:Dzonić(Senjak), Pejčić,V. Petrović (T: Rajić)

FK SENJAK: Tošić 6,  Sokolov 6,, Jotić 6, Dzonić 6(JOvanović-), Minić 6(Usković 6), Manić 6(Osamnoivić 6), Nedeljković  6, Selimović 6, Popović 6, M.Nikolić 5,5(U: Nikolić-), Ćirić 6.

TANASKO RAJIĆ:D. Petrović 7, Nikolić 7,5(S. Usković-), Filiopović 7(Petrović-),S. Ćirić 8, Pejčić 8, Krtsić 7(Velev-),V. Petrović 8, Vasić 7,5, Ignjatović 7,5(Micić-), Matejić 8,5, Simonov -.(A: Mančić 8)

Igrač utakmice: Vladimir Matejić

Dobra fudbalska predstava  u Pirotu. Domćin je tražio svoju šansu  za beg sa dna tabele,  pružili su dobru igru ali protiv lidera  na tabeli nisu mogli više. Gostujući tim je igrao smireno, čuvao loptu, stvrao šanse,  i na kraju zasluženo pobedio. Prvi pogodak na utakmci delo je Matejića, da bi isti igrač  u 45 minutu udvostučio prednost svog tima i sa tim rezulatom se otišlo na odmor. U drugom delu utakmice tek u 85 minuta Aleksandar Mančić je postavio konačnih 0:3. Utakmcu je obeležila i teža povreda kapitena  Miloša Simova, još u prvom poluvremenu , pa je pitanje njegovog nastupa  neizvesno kada  u narednom kolu“tobdzije“ dočkuju direktnog konurenta za titulu prva Hajduk Veljka iz Negotina.