25. april 2024.

ŠILJA MATIRAO LEBANČANE

RADAN –SVETLOST 2:3 (1:0)

Lebane: Gledalaca 200. Sudija: Danijel Trajković (Leskovac) 5. Strelci: Vidan Stanković u 17, 78 za Radan, Marjanović u 56, 60, Lazar Mladenović u 65 za Svetlost. Žuti kartoni: Živković, Kostić(Radan), Vidanović, U. Jovanović, Marjanović(Svetlost)

RADAN: Kocić 7, Stoiljković 6,5, Cvetković 7, Milan Stanković 7, A: Ilić 6 ( Vojinović 6,5), Živković 6 (n Nikoloć 6), Vidan Stanković 8, Dodić 6 ( Nastić 7), sTevanović 6,5, Kosstić 7.

SVETLOST: A. Ilić 7,.5, Vidanović 7, Jovanović 7,5, Perović 7, Tonić 7, Stojković 7, U. Jovanović 6,5 ( Pavlović-), S: Jovanović 7, Marjannović 8,5, Milić 7,Veličković 6 ( Mladenović 7).

Igrać utakmice: Dalibor Marjanović

Zanimljiva fudbalska prestava u koloj su fudbalerri iz Badnjevca slavili pobedu, zahvaljujući pre svega snalažljivosti svog veterana u timu Dalibor Marjanovića koji je za za 4 mnuta postigo dva pogotk i to je njegov deseti uszasopni gol na utakmici.

Sve j epočelo u korist domaćina kada je daroviti Vidan StankoviĆ se prošetao kroz odbranu gostiju i rutinski savladao goilmana gostiju A. Ilića, što je i bio rezultat prvog dela igre.

U drudom delu sledi u 56 minutu poravnjanja astrelac je Marjanović  posle kornera kojeg je izveo sa leve strane neko od igrača gostiju. Samo četriri minuta evro gol Marjanovića koji je silovito uputio udarac sa nekih 20 metara lota se zarila u sam gornji levi ugao neomoćnog Kocića.

Več pet minuta ksnije 1:3 a strelac je rezevista Lazar Mladenović. TrAčak nade da će domaći doći do poravnjanja ulio je Vidan Stanković u 87 minutu kada je po drugi put matirao golmana gostiju

A. Ilića. U 84 minutu kardinalna greška sudije Sanijela Trajkovića iz Leskovca koji je posle pogobljivog starata sa leđa  najboljeg pojedinca na utakmici DaliboraMarjanovića nad markom Cvetkovićem umesto da mu pokaže bez dvoumljenja crveni karton, on posle konsultacije sa pomoćnikom Nikolom Petrovićem pokazuje samo žuti karton, što  kardinalna grešaka.