23. april 2024.

Radan nadigrao Hančane

FK MORAVA –FK RADAN 0:2 (0:1)

Prijateljska fudbalska utakmica

Surdulica. Igralište Čelika u Belom Polju. Sudija: Ljubiša Stankvić(Vladičin Han). Strelci:  Stefan(T) Kostić u 42, M. Stanković u 60 minutu.

FK MORAVA: Vukadinović, B. Mitić, Veliju, A(D) Milenković,  Kitanović, A(I) Milenković, Miladinović, Ž. Stanković, M: Stanković, N. Mitić, Stojanović. Igrali su još: Aleksić, Cvetković, Manolčev, Stojković, Jović, Pavlović, Tairović, Mirković, Stoiljković.

FK RADAN: D. Cakić, Dodić, Stoiljković, Stefan(S) Kostić, Cvetković, Milošević, Marinković, Ivanović, Smiljković, M. Stanković, Stefan(T) Kostić. Igrali su još: M. Ivanović, Krstić, Dojčinović, P. Cakić, Petrović, Stevanović, V: Stanković.

Na neutralnom terenu u Belom Polju kod  Surdulice u prijateljskom odmeravanju snaga dva dobra i stara sportska priajtelja fudbaleri radana su bili bolji protivnik i pobedili. Domaćin je takođe imao nekoliko izglednih prilika za postizanje golova , ali se njihovi napadači nisu najbolje  snašli pred gol gostiju iz Lebana.

Prvi pogodak na utakmci delo je povratnika u timu Lebančana Stefan(T) Kostića koji je prošao kroz odbranu domaćih i rutinski poslao loptu u nebranjeni deo mreže golmana Vukadinovića, što je i bio rezultat prvog dela igre.

U drugom delu igre još jedan pogodak za konačnih 0:2  usledio je u 60 minutu igre. Posle odličnog cetar šuta  P. Cakića sa desne strane Miloš Stanković je preciznim udacem  poslao loptu na pravo mesto.