20. april 2024.

PRVA RADOST TEK U 17 KOLU

ZONA ISTOK

ZVEZDA – BSK 5:1 ( (2:1)

Blato: Gledalaca 200. Sudija: Mladen Vasiljković (Knjaževac) 8, Strelci: Stanimirović u 28, Matejić u 29, Osmanović u 58, 75, 80 za Zvezdu, Božinović u 16 min. za BSK.

FK ZVEZDA: Đorđević 7, Đorić 7, Ćirić 7, (N. Jovanović 7), Stefanović 7, Tasković 7,5, Stanimirović 8, M. Kostić 7,5, Osmanović 9, (Stamenov-), P. Kostić 7 ( N. Jovanović 7), Matejić 7,5

BSK(Bogovina): Milošević 5, Marjanović 5 ( Androbić -), Roža 5,5, Rajković 6, Jankucić 6, D. Stepanović 6, (D. Anđelković 6), Božinović 7, P. Anđelković 6,( Lazarević-) S. Stepanović6, Morina 6, Jović 6( Ilikić 6).

Igrač utakmice: Stefan Osmanović

Prva radost stigla je i u selu Blato na domak Pirota čiji su fudbaleri tek u 17 kolu osetili slast pobede ili tačno posle 1440 minuta  igre pred ovu utakmicu.

Da paradoks bude veći gosti su već u 16 minutu prvi došli u voćstvo pogotkom Božinovića, i činilo se da je na pomolu 18 za redom poraz. Međutim igrači domaće Zvezde su se  trgli i već u 28 minutu poravnali rezultat na 1:1 pogotkom Stanimirovića. Samo minut kasnije domaći preokreću rezultat u svoju korist pogotkom Matejića i prvi deo sureta rešavaju u svoju korist.

U drugom delu het trikom Stefana Osmanovića u 58, 75 i 80 potpuno su nokautirali goste iz Bogovine i kući ih ispratili „petardom“. Tako su najavili bolje fudbalske partije u nstavku prvenstva i beg sa začelja tabele, ukoliko nastave sa ovako dobrim igrama kao protiv Bogovčana.