20. april 2024.

Prva radost Surduličana ovog proleća

Surdulica: Gledalaca 1.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 7. Strelci: Zlatanović u 4′, Keremeh u 70′ za Radnik, Gavrić u 14′ za Mačvu. Žuti kartoni: Mladenović, Žarković (Radnik).

FK RADNIK: Vasiljević 8, Mladenović 7, Milovanović 7, Žarković 7, Ivanović 7, Keremeh 7, 5, Radović 7 (Đorđević -), Ristović 6 (Purović -), Žakula 7, Mitošević 7, Zlatanović 7,5 (Čubrilo -).

FK MAČVA: Filipović 6, Pejović 6.5, Jevtić 6.5, Jovanović 6, Lazarević 6 ( Ristović -), Obrovac 6.5, Milinković 7, Arsenijević 7, Jeremić 6 (Božić -), Gemović 6, (Marković -), Gavrić 7.

Igrač utakmice: Nikola Vasiljević

Divna fudbalska predstava, radost domaćina, prva pobeda ovog proleća, sa izuzetno dobrim gostima iz Šabca. Silovit start domaćina od samog početka utakmice, krunisan je ranim pogotkom već u 4. minutu igre.

Akciju po desnoj stani započeo je crnoputi Keremeh. On je na malom prostoru prevario dva igrača Mačve. Potom uposlio Radovića koji je ušao u kazneni prostor gostiju. Proigrao je Zlatanovića koji se našo na nekih pet-šest metara od golmana Filipovića. Preciznim udarcem primorao golmana gostiju da po prvi put vadi loptu iz mrežu.

Igrao se 14. minut kada je Gavrić iskoristio zbunjenost odbrane domaćina, ušao u kazneni prostor i pogodio nebranjeni deo mreže izvanrednog golmana domaćih Vasiljevića.

Do odlaska na odmor beležimo još jednu povoljnu priliku Surduličana. Strelac Zlatanović je bio u idelanoj prilici. Šutirao sa nekih 7-9 metara pored gola.

U drugom delu od samog početka domaćin je krenuo silovito na gol Šapčana. Već u 48. minutu Radović sa nekih 20 metara bio je neprecizan. Potom beležimo ponovo priliku Zlatanovića u 54, Ristovića u 63. minutu.

Trenutak odluke na utakmci usledio je u 70. minutu igre. Radović iskosa sa leve strane strahovito šutira na gol Filipovića, koji je krajnjim naporom uspeo da loptu odbije na kratko. Sve je to dobro pratio Keremeh i sa samo nekoliko metara, neometan poslao loptu iza leđa nemoćnog Filipovića. Do kraja utakmice ispostavilo se da je to bio konačan rezultat utakmice.

A što nije bilo drugačije u korist gostiju iz Šapca, najveći „krivac“ je golman domaćih. Najpre u 86. minutu bio je oči u oči sa Arsenijevićem koji je starhovito šutira, međutim golman domaćih bravuroznom intervencijom šalje loptu u korner. Samo dva minuta kasnije jedan dubinska lopta rezerviste Mačve Božića do Gavrića koji sa nekih 12-13 šutira topovski ali golman domaćih ponovo je bio na visini zadatka.

Na Konferenciji za štampu šef struke Mačve Dragan Aničić je rekao: „Čestitam kolegi Kruniću i njegovim igračima na zasluženoj pobedi. Mislim da je publika u Sudrulici videla dobru utakmicu, pored teškog terena za igru. Domaćin je iskoristio svoje šanse koje je imao. Mi nismo uspeli u tome.“

„Nemam zamerke na svoje igrače, pružili su svi svoj maskimum. Hvala domaćinu na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri. Želim im da nastave sa dobrim igrama i izbore opstanak, što im je verovatno osnovni cilj u prvenstvu Super lige Srbije“

Simo Krunić trener domaćina vidno raspoložen pobedom svog tima izjavio je: „Čestitam gostima iz Šapca na fer i korektnoj igri. Ovo je pobeda koja nam mnogo znači. Prekinuli smo jednu seriju bez pobede na svom terenu, što je vrlo značajno u nastavku prvenstva. Čestitam mojim igračima na borbenost i zalaganju.“

„U poslednjih desetak minuta gosti su nas potisli na našoj polovini. Međutim na našem golu briljirao je golman Vasiljević koji je u dva navrata bio izvanredan. Svakako on je svojim klupskim drugovima uspeo da sačuva sva tri boda.“