19. april 2024.

PROKUPČANI REĐAJU POBEDE

OFK TOPLIČANIN – TRNOVAC 2:1 (1:1)

Prokuplje: Gledalaca 300, Sudija; Milloš  Grujić(Niš) 7. Strelci: Velimir Stankovič u 32, Jovan Jovanović u 51 za OFK Topličanin, Fetahi u 22 za Trnovac. Žuti kartoni: Momir Savić, Miljan Jovanović (OFK Topličanin),

Novaković 7, D. Stanković 7,5, Savič 8, Antansković 7, Dragićević 7,( Nemanja Kitić-),  Velimir Stanković 8,( Stojković-),  Kaličanin 8, Milj. Jovanović 7,Luka Pauunović,8 Stojković 7, D. Marković (Jovan Jovanović 8).

TRNOVAC: Ramadani 7, Iseni 6 ( Zećiri 6,5), Asani 6, 5, Jusufi 7, Zećiri 7, Sinani 6 ( Ebibii-), Junuzi 6, Jusfi 6, 5, Šaćiri  6, Fetahi 7 ( Bajrami -), Jahiha 6 ( Ulu -), Tusini 6,

Igrač utakmice: Luka Paunović

Fudbaleri OFK Topličanina u okviru 11 kola prvenstva Zona  -jug  savladali su sa svom terenu ekipu FK Trnovca kod Bujanovca rezultatom 2:1, Prokupački plavo beli su nešto bolje otvorili utakmicu i več u 7 minutu bili u prilici preko Velimira Stankovića da dođu prvi u voćstvo ali je golman gostiju odlučno intervenisao. Imali su u I gosti par minuta kasnije priliku da dođu u voćsvo ali je golman Novaković fenomenalnom intervencijoj sprečio čist pogodak.

Ipak prvu u voćstvo dolaze gosti u 19 mminutu preko Fetahi, koji je iskoristio zbunjenost odbrane domaćih u svom kaznenom prostoru. Voćstvo nije poremetilo potomke “gvozdenoh puka” imali su inicijativu, stvatali prilike I igralo se na polovini protivnika. I več u 32minutu usledilo je poravnjanje rezultata. Posle ubačene lopte kapitena Kaličanina za D.Markovića,  koji u peterac  sjajno pronalazi Velimira Stankovića koji manirom isusnog strelca matira golmana gostiju I poravnava rezultat , št se sa tim rezultaom otišlo na zasluženi odmor. Na početku drugog dela jedna prava izmena  u timu domaćih umseeto D. Markovića na teren je ušao rezervista Jovan Jovanović. I upravo on se u 51 minutu sjajno snalazi u kaznenom protoru gostiju posle odličnog progravanja od kapitena Kaličanina I dovodi u voćstvo od 2:1 domaći tim, što se do kraja ispostavilo da je to bio konačan rezultat na utakmici.  Do kraja utakmice domaći su imali još nekoliko izglednih prilika  preko V. Stankovića  u 70, ali je lopta završila u naručje golmana gostiju. U 85 minutu mladi Nemanja Krasić se nije njabolje snašao pred gol gostiju i šansa je otišla u nepovrat I do promene rezultata nije došlo do kraja utakmice. ‘

Odigrali smo jednu tvrdu I tešku utakmicu , gosti su pokazali da su kvaitetan tim I da igraju u ovom rangu dobar fudbal. Naši momci su dali svoj maksimum  svih 90 minuta utakmice predvođeni kapitenom Ivanom Klaičaninom I odličnim Momirom Savićem I Lukom Paunovićem  I Dragičevićem. Zasluženo smo pobedli I zahvalio bih se u ime kluba svim simaptizerima OFK Topličanina što su I po ovako lošem vremenu  došli u velikom broju da nas podrža bio je srećansvojom izjavom  sportski direktor kluba Vladimir Paunović.

Pre početka utakmice odata je pošta minutom ćutanja preminulom Petru Kajganoviću – Kajgani .

U narednom kolu OFK Topličanin Gostuje u Vladičinom Hanu ekipi Morave.