PROKUPAČKA “PETARDA” U KURŠUMLIJI

POLET 1980- OFK TOPLIČANIN 1:5( 0:3)

Kuršumlij: Gledalaca 100. Sudija: Mihaljo Mihjalović(Vranje) 6. Strelci: Đekić u 88 min. za Polet 1980, Ivan Kaličanin u 5, Velimir Stanković u 42, 47, Nemanja Kitić u 45, 51 za OFK Topličanin.Žuiti kartoni: Stanojević, Trajković ( Polet), Miloš Denić (OFK Topličanin).

POLET 1980: Živić 6, S. Trajković 6, Nedeljković 6, Mirković 6, Rajković 6, Stanojević 6, G. Jovanović  6 ( Živković 6), Đorđević 6,5, Mladenović 6, ( Đekić 7), Aksić 6, V. Trajković 6

OFK TOPLIČANIN: Đorđević 7, D. Stanković 7 ( Miljan Jovanović 7), L. Paunović 7, Stojić 7, Denić 7, Antanasijević 7 ( Dragičević 7), V. Stanković 8, Kaličanin 8, N. Kitić 8 ( D: Marković 7), Stojković 7 ( J. Jovanović 7).

Igrač utakmice Velimir Stanković

Fudbaleri Topličanina zaigrali su kako treba pre svega efikasno i postigli pet pogotka uz još nekoliko propuštenih prilika da taj rezultat bude izražen većom razlikom. Zato su gosti s Kosova i Metohije ispračeni „petardom“ iz Kuršumlije. Več u 5 minutu igre kapiten Ivan Kaličanin je stavio do znanja gostima da će biti golova u njihovoj mreži izvanrednim udarcen . Potom su napadali gosti  stvrali prilike da bi tek u 42 minutu udvostručili prednost kada je golegeter Prokupčanja Velimir Stanković udvostručio prednost . Pre samog sudiskog zvižduka na odlično dodavaanje kapitena Kaličanina treći pogodak je delo mladog Nemanje Kitića i sa prednošću od tri pogotka se otišlo na zasluženi odmor za goste iz Prokuplja.

Trener Kuzmanović na poluvremenu pri visokim rezultatom od tri gola razlike u igru uvodi poletarace Lazara Stojkovića i Luku Dragićevića . Već na smom početku drugog delka igre u 47 minutu Velimir Stanković  povećava prednost na četiri golova razlike. U 51 minutu „petarda“ nakon asistencije Dragičevića strelac je ponovo svojim  drugim goloma Nemanja Kitić.

U samom finišu u 88 minutu domaći postižu počasni pogodak nakon prekida iz slobodnog udarca preko Djhekića za konačni rezultat 1:5 u korist Prokupčane.

Gest vredan pažnje po završetku utakmice uprava  i igrači OFK Topličanina poklonili  su lopte gostima iz Lapljeg sela.

OFK Topličanin u narednom kolu igra kao uslovni  domaćin na stadionu  OFK Sinđelića u Nišu gde dočekuje ekipu FK Čekmin  u nedelju 19.09. 2021 sa početkom u 16 časova. Ovog vikenda i omladinci su blistali savldali su GFK Dubočicu sa 4:1 , a petlići svoje vršnjake iz Kuršumilje sa 3:0. Lep vikend za Prokuplački fudbal minulog vikenda, za svaku pohvalu.