18. april 2024.

PREOKRET U DRUGOM DELU

SFK MORAVA- GRACKO 3.1 (0:1)

Vladičin Han: Gledalaca 250. Sudija: Luka Stojičić ( Leskovac) 7. Strelci: Miloš Stanković u 59(KU) i 75, Novković u 74 min. Za Moravu, Kovačević u 38 za Gracko. Žuti kartoni: Aleksić, Kitanović ( Morava), Stefanović ( Gracko)

SFK MORAVA: Gašić7, Đ. Mladenović7, Milenković7, V. Kitanović 7Hristić 7,Stajić6,5,(Cvetković-), M. Stanković 8 (Jović -)Tasić 6,5 (L. Kitanović-), Pavlović7, ( Novković 7), Aleksić7 Stanijanović7 (Šejić 7),

GRACKO: Filić 6, Lazić 6,5,Milošević6,5, Kukureković 6, Stefanović 6, Đorđević6, Živić 6, Matović6 (Todorović 6), Mirković 6(Rašić 6), Ristić6 (Redzepi-) Kovačević 7(Milićević-),

Igrač utakmice: Miloš Stanković7Domaćin je u utakmicu ušao nekkao opšušteno bez posebnog žara, tako da su gosti u prvom delu utakmice bili bolji protivnik. Zasluženo su povelilepim pogotkom Kovačevića u 38 minutu lopta se zarila u sam gornji desni ugao nemoćnog Gašića. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. U drugom delu igre domaćin je dodao gas , pritisnuo protivnika na njegovoj polovini i nakon nesmorene intervencije štopera gostiju koji je igrao rukom u svom kaznenom prostoru sudija je bez oklevanja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Miloš Stanković . Igrao s e 74 minut igre kada je M. Stanković izvanredno pronašao rezervistu Novakovića koji s eupisuje u strelce i preokreće rezultat u korist domaćina. Samo minut kasnije ponovo je na sceni Miloš Stabković koji je napravio pravi slalom kroz odbranu gostiju i efektnim lob udarcem matirao golmana gostiju za konaćnih 3:1. Još jedn avredn apobeda pulena trenera Lalata.