18. april 2024.

Poraz Hančana u režiji sudija

SRPSKA LIGA-ISTOK

SFK MORAVA –CAR KONSTANTIN 1:3 (1:1)

Vladičin Han: Sudija: Milenko Dimitijević(Kruševac) 5. Strelci: A. Milenković u 30 za SFK Moravu, Stefana Marković u 45+2, M. Lazrević u 51, M. Stamenković u 65 min. za Car Konstantin. Žuti kartoni: A. Miladinović, Miloš Stanković ( SFK Morava),  Stupar, Vasiljević (Car Konsatntin), Crveni kartoni: L. Kitanović u 60, A. Milenković u 50 min. (SFK Morava).

SFK MORAVA: Vukadinović 6,5 , Mladenović 7 , L. Kitanović 6,  A.(D)Milenković 6, Miladinović 6, M. Stanković 6,  N. Mitić 5,5 (Jović 5,5),  B. Mitić 6, B. Stojković 7, Stojanović 6,5(Stošić – ),    A.( I)Milenković 7 (Ž. Stanković -),

CAR KONSTANTIUN: Perić 6,5, P. Mitić 6,  Stupar 6, Smiljković 6,5(Najdanović6 ),  Marković 6,5, Ivanović6,5 , (L. Jovanović  -), Lazarević7,5, Bulatović 6(Arizanović-),  Vasiljević 6,5,, Stamenović6, , Sekulić6,5 ,

Igrač utakmice: Milan Lazarević

I pored teških uslova za igru, dimanična utakmica, u kojoj se sve do 30 minuta ništa značajnije nije događalo na terenu. U tom minutu domaći prvi dolaze u voćstvo od 1:0. Posle prodora Stojanovića po desnoj strani  i još lepšeg centar šuta A(I) Milenković jeposlao lotu u sam gornji  desni ugao  nemoćnog Perića, koji je samo pogledom ispratio let lopte u mrežu. U nadokandi vremena pošto je sudija pozao dva minuta, produžio je još dva i u tim poslednjim trenutcima prvog dela igre usedilo je izjednačenje, što je na kupi domaćina izazvalo revovot zbog tih dva minuta višaka nadoknade kada je i pao izjednačujući pogodak. Stelac je Stefan Marković  glavom posle izverdenog korenara. Samo što su domaći krenuli sa centra označen je kraj prvog dela igre.

U 50 minutu igre ponovo nemile scene na terenu, pošto je Stupar igrač gostiju u predlu lica udario golmana domaćih Vukadinovića , nastaje gužva na terenu, kad su se stasti smirile odluka sudije ponovo je izazvala revolt kod domaćina. Sudija Dimitijević je pokazao Stuparu samo žuti karton ali je zato iz igre isključio igrača domaćih A. Milenkovića .

Samo minut kasnije usledi je potpuni preokret na utakmci kada gosti dolaze u  voćstvo od 1:2. Posle greške pomoćnog sudije  Tošića koji ne podiže očiglean ofsad položaj u kome se našao igrač gostiju. Iz te akcije usledio je slobodan udarac kojeg je izveo Lazarević i pogodio na parvop mestosa ivice kazneog prostora.

U 60 mintu još jedan crveni karon  ovog puta pre vremena je morao u svalćionici i L. Kitanović.Pošto je igrač gostiju skočio na L. Kitanovića,  posle signaizacije pomoćika Tošića sudija pokazuje L. Kitanoviću crveni karton, tako da domaći ostaju poslednjih pola sata sa dva igrača na terenu, što je gost iskoristio tu brojčanu prednost i tećim pogotkom na utakmici potvrdio pobedu  u režiji sudija.

Konačnih 1:3 ulseidli su u 65 minutu strelac je glavom posle kornera M. Stamenković koji se najbolje snašao   pred gol golmana Vukadinovića.