20. april 2024.

POPOVČANI PRESLIŠALI PIROĆANCE

SRPSKA LIGA-ISTOK

BUDUĆNOST(P)- RADNIČKI (P) 3:2 ( 1:0)

Popovac: Gledalaca 1000. Sudija: Đorđe Anđelković ( Kruševac) 8. Strelci: N. Nikolić u 21(KU), 74, Milošević u 60 za Budućnost, Đurović u 63 i N. Mančić u 90 za Radnički. Žuti kartoni: Stojanović ( Budućnost), Ilić, Petrov, Kostić-Milutinović, Vojinović ( Radnički). Crveni karton: Ristov 35 min(Radnički)

BUDUĆNOST: Koković7, Mitković 7, Milošević 7,5(Aranđelović -), Stojanović 7,Ranđelović 7, L. Petrović 7,S. Stojković 7,N. Nikolić 8, (Petrović-), Mladenović6,5,(Miljković -) Đorđević6,5,(Andrejić-), Miletić7(Sokolov -),

RADNIČKI(P): Ilić 6,5, , Stojanov6,5, Petrović6,(Mančić 7) Petrov 6, Dojkić6,5 Đurović7, Ristov 5, Kostić-Milutinović6, Adzibaba 6, Vojinović 6,5,(Tošić-), Nikolić 6(Colić 6,5),

Igrač utakmice: Nikola Nikolić

Derbi kola odigran u Popovcu zasluženo je pripao domaćinu koji je bio bolji tim i celog toka utakmice držao konce u svoje ruke. Dva puta je vodio jednom sa dva gola razlike i na kraju slavio domaćin. Sve je počelo u 21 minutu kada je domaćin došao u voćstvo iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca kojeg je izveo N. Nikolić . To je ujedno i bio rezultat prvog dela igre u Popovcu. Igrao se 60 minut kada je Milošević udvostručio prednost domaćina i najavio pobedu u derbiju. . Međutim samo tri minuta ksnije gosti su postigli pogodak a strelac je Đurović i doveo utakmicu do neizvesnosti. Ponovo dva gola prednosti za domaćina (3:1) u 74 minutu igre a strelac tog trećeg pogotka je po drugi put na utakmici najbolji pojedinac N. Nikolić. U poslednjim trenutcima utakmice gosti su ublažili poraz na samo jedan pogodak a strelac konačnog rezultata 3:2 bio je igrač gostiju rezervista N. Mančić , ali je bilo prekasno da se nešto značajnije učini, makar stigne do egala.