25. april 2024.

POPOVČANI PEVAJUĆI SA BUBNJA

SRPSKA LIGA-ISTOK

CAR KONSTANTIN – BUDUĆNOST (P) 2:3( 1:0)

Niš. Igralište na Bubnju. Gledalaca 300. Sudija:Nikola Đorđević ( Leskovac) 8. Strelci: Lazić u 41 i J. Petrović u 59 min. za Car Konstantin, Mitković u 83, Spasić u 85, Miletić u 90+2 za Budućnost.

Žuti kartoni: Velinov(Car Konstantin),F. Miljković, V. Mitić ( Budućnost). Crveni karton: P. Mitić (Car Konstantin)

CAR KONSTANTIN: Perić 6,Krivokapić6,5 Velinov 6, Dušanić 6, Pavlović 6, Petrović6, Todorović5,5 Nikolić5,5 Cvejić 5,5(Lazić 7), Mitić6, Ristić6, (Dimitrijević 6),

BUDUĆNOST Stamneković 7, Mitković 7 ,5 Milošević 7, Stojanović 7, Milanović 6, (Spasić 7), Petrović 7,(Ristić -), Nikolić, 7,Đorđević 7, (Aranđelović -), Mladenović7 Miljković6 Mitić(Miletić 8)

Igrač utakmice: Stefan Miletić

Popularni Niški “carići” tonu sve dublje i dublje i na dobrom su putu da se presele rang niže odakle su došli i kako. Prvi pogodak n autakmci tek u finišu prvog dela igre i to za domaćina koji postiže Lazić, što je i bio rezultat prvog dela igre na Bubnju. U drugom delu “carići” su se osokolili i već u 59 minutu udvostručili prednost na dva gola razlike pogotkom J. Petrovića u 59 minutu nastavka igre.

I kada se činilo da će domaćin doći do druge pobede u prvenstvu na sceni stupaju zadnjih desetak minuta utakmice igrači gostujućeg tima sa tri pogotka preokreću rezultat u svoju korist i put Popovca su otišli pevajući . Mitković je u 83 minutu prepolovio prednost domaćina da bi samo dva minuta Spasić svojim pogotkom poravnao rezultat na 2:2. U nadoknadi vremena prava drama i treći pogodak za goste a strelac je rezervista Miletić i pravi šok za domaćina. Pobeda Budućnosti u finišu sureta dok su fudbaleri iz Popovca slavili domaći su pognutih glava otišli put svlačionici da nisu bili svesni šta im se dogodilo za deset poslednjih minuta.