25. april 2024.

Piroćanci spremni za prolećnu premijeru

Pirot: Pomoćni teren Gradskog stadiona. Gledalaca 250. Sudija: Martin Marinkov (Pirot). Strelci: Jovanović u 65, Dimitrov u 80, Ivković u 89 minutu.

RADNIČKI: Bulajić, Stojanović, B. Mančić, Nikolić, Dojkić, Tolić, N. Petrov, Liščević, Dimitrov, Jovanović, Spasić. Igrali su još: Stamenković, Anđelković, M. Mančić, N. Mančić, M. Nikolić, Petrić, Filipović, Žerađanin.

MORAVAC – ORION: Mladenović, Vulić, Deljanin, Stojanović, Palurović, Marinković, Đokić, Slavković, Mitrović, Banjac, Kodrić.  Igrali su još:  Gorčić, Radovanović, Jović, Nikolić, Đenić.

Posle dve neodigrane utakmice zbog velikog snega, odigrana je generalka sa gostima iz Mrštana. Već naredne nedelje  za fudbalere Radničkog kreće grčevita borba za opstanak u  Prvoj ligi Srbije.U prvom delu bilo je ravnporavne igre.

Bilo je po nekoliko prilika i pred jednim i pred drugim golom.Priliku su imali za domaće Spasića u 16, Dimitrova u 20, dok za goste Banjca u 43 min. Ipak se na odmor otišlo bez promene rezultata. U drugom delu igre prvi pogodak na utakmci u 65minutu. Strelac je bio Jovanović, posle soloprodora i još lepšeg udarca, lopta je završila u mreži Mrštanančana.

U samom finišu još dva pogotka domaćina. Najpre je prednost udvostučio Dimitrov izvanrednim udarcem sa nekoh 20 metara. Da bi konačnih 3:0 usledilo u 89. minutu. Posle centar šuta Petrića Žerađanin je udarcem glavom pogodio preču.Na odbijenu loptu natrčao je Ivković i poslao je u nebranjeni deo mreže.

Uspela generalka Piroćanaca. Dobra najava pred prolećnu premijeru u Pirotu kad im u goste dolazi gosti iz Varvarina, koji se takođe bore da očuvaju status Prvoligaša.