29. mart 2024.

, PETRARDA U SVILAJNCU

SRPSKA LIGA-ISTOK:

RADNIČKI (SV)- TIMOK 1919- 5:1 (3:1)

Svilanac: Gledalaca 300. Sudija: Mitar Klikovac(Niš) 8. Strelci: Pavlović u 7, Zlatković u 29,71Jakovljević ( autogol) u 30, Milisavljević u 74 za Radnički, Slavković u 9 min za Timok 1919. Žuti kartoni: Šapić, Grozdanović ( Radnički), Petrović (Timok 1919)

RADNIČKI: Vasić7 Šapić 7Pavlović 7,5 Zlatković8, Ikanović7, (Milošević 6,5),Stojanović 6 (Milisavljevć 7), Radosavljević6,5 Tasić6 (Jovanović 7), Božić 7, Blagojević 7, Milojević 7(Grozdanović7),

TIMOK 1919: Jovanović5 Petrović 5(Simić -), Torbica 5( Kuzmanović 6) Jakovljević 5 (Bogojević 6), Popović 6, Šević 5,5(ilić-), Slavković6 Jeremić5 (Stanar 6), Danić 6, Đorđević6, Ilić6

Igrač utakmice: Danijel Zlatković

Gosti iz Zaječara kući ispraćeni su “petardom” tako da pitanje pobednika nijednog trenutk anije dolazilo upitanje. M ada tek što su poveli već u 7 minutu domaćini preko Pavlovića, nakon 2 minuta gosti su preko Slavkovića izjednačili i u tom trenutku se pomislilo da će zaječarci biti trd orah za domaćina. Međutim do odlaska na odmor još dva pogotka domaćina. Rezultat u korist domaćina preokreće Zlatković u 27 da bi gosti postigli autogol 2 minuta kasnije i na odmor se otišlo rezultatom 3:1 za domaćina. U drugom delu utakmice još dva pogotka domaćina Zlatkovića u 71 i tri minuta kanije Milisavljević postavlja konačan rezultat od 5:1, što govori o superiornosti domaćeg sastava na ovoj utakmici.