16. april 2024.

PEHAR KUPA U VITRINAMA GFK DUBOČICE

FINALE KUPA JABLANIČKOG OKRUGA

SLOGA- GFK DUBOČIC 1:4 ( 0:3)

Leskovac: Igralište Sloge. Gledalaca 500. Sudija: Nikola Đorđević ( Leskovac) 8. Strelci: L. Stanković u 65 min za Slogu, Ljubenović u 4, Savić u 18, Lazar Mitrović u 30 i 59 min. za GFK Dubočicu.Žuti kartoni: Janačković, Mikica Zdravković, V. Ristić, N. Stanković ( Sloga), Martinović ( GFK Dubočica)

FK SLOGA: Janaćković – ( Janaćijević 6), P. Cakić 6, Cekić 6,V. Stamneković -),  Ilić 6, Mikica Zdravković 7, Kostić 6,5, Ristć 6, Stamenković 5,5 ( Momirović  6), N. Stanković 6,5, L. Stanković 6 Anđelić 6 (Stanojković 6),

GFK DUBOČICA: Mladenović 7. Jović 7, M. Mladenović 7 ( Ignjatović-), V. Marinković  7 ( S. Mitrović -), L. Mitrović 8 ( Nilenković-), Savić 7,5, D. Mladenović 7, Jovančić 7, Paunović 7, Đokić 7 ( N. Stanković 6,. 5).

Igrač utakmice: Lazar Mitrović

Finale Kupa Jablaničkog okruga odigrano na igralištu Sloge u Leskovcu zasluženo je pripao pobednički pehar starijem Srpskoligašu GFK Dubočici koja je pitanje pobednika rešila još u prvom delu utakmice kada je postigla tri pogotka. Već u 4 minutu Ljubenović dovodi goste u voćstvo da bi već u 18 minutu kapiten Dušan Savić tu prednpost duplirao. Njabolji pojedinac utakmice u 30 mintu postiže svoj prvi pogodak na utakmici i treći za svoj tim , što je tog trenutka bilo jasno pitanje pobednika, jer se tim rezultatom otišlo na zasuženi odmor.

U drugom delu po jedan pogodak na obe strane u 59 minutu na 4:0 povećavaza GFK Dubočicu svojim drugim pogotkom Lazar Mitrović, da bi domaći u 65 minutu postigli počasni pogodak preko L. Stankovića , što je do kraja utakmice i bio konačan rezultat. Osvajač ovogodišnjeg Kupa zasluženo je poneo iz komšiluka pehar u svojim vetrinama.