24. april 2024.

PČINJA NI MRVICU KNJAŽEVČANIMA

SRPSKA LIGA-ISTOK

PČINJA- TIMOČANIN 3:0(2:0)

Trgovište: Gledalaca 300. Sudija: Miloš Bulatović 7. Strelci: D. Arsić u 17, N. Asić u 28, 46 minutu. Žuti karton: Babić (Timočanin)

PČINJA: Mihajlović 7, Cvetković 6,5( Nedeljković 6,5), Stošić 7, Arsić 7, Krstić 6,5 ( Milenković 7), Tasić 7, Velinović 7,5, D. Arsić 7,5( Manasijev 6,5), N. Arsić 8,5 ( Stoiljković 7), Spasić 7, Mitrović 7.

TIMOČANIN: Nastić 6, Ranđelović 6, S. Stojanović 6, Dragičević 6 ( Jovanović 6), Živić 6,5, Mišić 6, Ranđelović 6 ( Vučković 6), Babić 6, Kostić 6, Mladenović 6, Đorđević 6 ( Zdravković-).

Igrač utakmice: Nikola Arsić

Pčinja je najzad pred svojim navijačima zaigrala kako treba, realizovala je tri prilike i zasluženo osvojila ceo plen u duelu sa vrlo dobrom ekipom iz Knjaževca koja nije lak zalogaj za nijednog domaćina.

Seriju pogodaka otvorio je najmlađi prvotimac sedamanestogodišnji Danilo Arsić kome je ovo bio prvenec u dresu ekipe iz Trgovišta. Savladao je Nastića već u 17 minutu igre. I tako najavio dobru igru svoga tima  na ovoj utakmici.

Potom na sceni stupa najbolji golegeter tima sa sedam postignutih pogodaka Nikola Arsić koji u 28 minutu igre udvostručuje prednost svog tima, što je i bio rezultat prvog dela igre.

U nastavku još jednom na sceni stupa goleter tima već u prvom minutu drugog dela se po drugi put upisuje ustrelce,  i postavlja konačan rezultat na utakmci pogotkom za 3:0 u duelu sa Timočaninom, jer do kraja nije bilo golova,

domaći igrači su rutinskom igrom onoliko koliko im treba da sačuvaju visoku prednost odigravši čitavo drugo poluvreme rutinski ne dozvolivši protivniku da ih ozbiljnije ugrozi i tako uknjižili  vrednu pobedu na svom terenu.