29. mart 2024.

Orašje tvrd orah za Dobrič

PEJKOVAC / ŽITORAĐA – Stadion: Fk Dobrič ( Pejkovac ) Sudija: Mihajlo Mihajlović 7,5 Žuti kartoni: Marinković, Vučurović (Fk Dobrič) Stanković (Fk Budućnost) Strelci: Milošević 85. min (Dobrič) Stojiljković Aleksandar 1, Krstić (ag) 75, Stojanović 83, Veselinović (ag) 88, Stojiljković Nikola 90. min (Budućnost)

DOBRIČ: Đorđević 5,5, Stanisavljević Đ. 5,5, Paunović 6, Veselinović 6,5, Marković 6, Stanisavljević L. 6, Marinković 5,5, Vučurović 5, Cvetković 5, Slavković (k) 5, Milošević 7.

Igrali još: Krstić -, Ranđelović -, Cekić 5,5.

BUDUĆNOST: Stojiljković A. (k) 7,5, Đokić 6,5, Milenković 6,5, Stanković 6,5, Milić 7, Mitrović 7, Tošić 7, Petrović 7, Cvetković 7, Stojiljković 7, Kadrić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Stojiljković 7,5 (Budućnost)

Igrali još: Stojanović 7, Milenković Đ. -, Kurtić -, Milenković B. -, Milenković N. -.

U jesenjoj premijeri na stadionu u Pejkovcu fudbaleri domaćina, Dobriča prošli su neslavno u duelu sa mnogo iskusnijom ekipom Budućnosti iz Orašja. Orašje je u prednost došlo u uvodnim sekundama meča kada je posle skrivljenog jedanaesterca Vučurovića, uspešan egzekutor bio golman i kapiten gostiju Stojiljković. Zatim su se ređale šanse gostiju a golman domaćih Đorđević, održavao je svoju ekipu u životu. Rezultatom 0:1 se otišlo i na poluvreme. U nastavku izabranici Bojana Miloševića, su dodali gas i pokušali da izjednače međutim gosti su odoleli pritisku i posle kiksa Miodraga Krstića, koji je udarcem glavom lobovao sopstvenog golmana, gosti iz Orašja su udvostručili prednost, igrao se 75. minut. Na tri gola razlike povisio je rezervista Stojanović Bogoljub, a Dobrič odmah u narednom napadu smanjuje preko centarfora Miloševića. Međutim do kraja još jedan autogol i jedna kontra gostiju dovoljni za konačnih Dobrič 1, Budućnost 5. U narednom kolu, Budućnost gostuje favorizovanoj Žitorađi.