25. april 2024.

NIKOLA JOVANOVIĆ PET PUTA U METU

ZONA ZAPAD

JEDIONSTVO 1936- GRADINA 6:0 (4:0)

Kruševac: Gledalaca 300. Sudija: Tamara Vasić 7. Strelci: J. Simonović u 12, N. Jovanović u 29, 30, 32, 48, 56 minutu. Žuti kartoni: Vujović(Jedinstvo), Lukić( Gradina).

JEDINSTVO 1936: Stanković -, Kiš 7, Vujović 7 ( S. Jovanović 7, ), Gašić 7,5, Marković 7,5, Milosavljević 7,5, Đokić 7,5, Vujićić 7 ( Vidojević7), Simonović 7 ( Zečević 7 ), N. Jovanović 9.5.

GRADINA: Stanojević 5, Milić 5, L. Lukić 5,5, Vasić 5, Glavčić 5,5, Maksimović 5, Milićević 5,5, S. Lukić 5, Todorović 5, Pavlović 5, Vasović 5,5.

Igrač utakmice: Nikola Jovanović

Zahvaljujući pre svega razigranom Nikoli Jovanoviću koji je čak pet puta uspeo da pogodi protivnički mrežu domaći su visoko porazili ekipu Gradine , koj aje u Kruševac doputovala jedva sa 11 igrača bez klupe za rezervne igrače, što je u neku ruku olakašalo posao domaćinu. Pored pet postignutih golova N. Jovanovića seriju pogodaka otvorio je Simonović u 12 minutu , i u prvom delu sa još tri pogotka N. Jovanovića se rezultatom 4:0 otišlo na zasluženi odmor. U drugom delu viđena su još dva pogtka u mreži gostiju N. Jovanovića  za visoku pobedu od 6:0  , nad goste koji su se predstavili u bledom izdanju,  jer da su domaći bili u durgom bar malo pribraniji rezultat je mogao biti i dvocifrenim rezultatom izražen.