19. april 2024.

Jedinstvo (B) – GFK Dubočica 6:0 (2:0)

Gledalaca 300. Sudija: Igor Rajković (Despotovac) 8. Stelci: Grujić u 17min, Z. Stanković u 42, Stoiljković u 56, 65, 84, N. Petrović u 72 min. Žuti kartoni: Đorđević ( Jedinstvo), Gorčić, Marinković, Stamenković ( GFK Dubočica). Crveni karton: Nikola Stamenković u 28 min (GFK Dubočica).

FK JEDINSTVO: Danić – , Kostadinović 7,5, Kostić 6,5, M. Stanković 7,5, Dinić 7 ( Marković-), Grujić 7,5, Mitrović 8 ( Petrović 7), Stojanović 7,5, Z. Stanković 8, Arsić 7, Đorđević 7( V.Stoiljković 9) .

GFK DUBOČICA: Đukić 5, Mladenović 5 ( N. Stoiljković 5), Marjanović 6, Gorčić 5,5, Vukojević 5,5 ( N. Mladenović -), Marinković 6, Stojanović 6, Stamenković 6, N. Stanković 5, Kostić – Milutinović 6, Veličković 5,5 ( N. Đokić-).

Igrač utakmice: Vladimir Stoiljković

Komšiski derbi u Bošnjacu, protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćina , koji je goste iz Leskovca ispratio sa čak šest golova u mreži. Ono što je krasilo derbi to je da je proteko u izuzetno fer i korektnoj igri oba tima. Vremenski uslovi nisu baš išli na ruku akterima premijerne utakmice ove sezone u Bošnjacu.

Seriju pogodaka već u 17 minutu otvorio je štoper domaćih NikolaGrujić kada su domaći postigli prvi pogodak na utakmici. Korner sa desne strane izveo je Nenad Mitrović, a strelac prvog pogotka za domaće je bio najviši u skoku i poslao lotu iza leđa nemoćnog golmana Leskovčana Đukića. Samo tri minuta kasnije Igor Kostadinović propustio je kolosalnu priliku da prednost svog tima udvostruči. Od 28 minuta gosti sun a terenu ostali sa igračem manje poštoje sudija Rajković pokazao put u svalčionici kapitenu Nikoli Stankoviću ,zbog psovke upućene njemu.

Jedinu izglednu priliku u prvom delu gosti su imali u 34 minutu kada je posle odličnog centar šuta Kostića- Milutinovića sa leve starne iz neposredne blizine šutira preko gola bek Mladenović. Prednost domačih udvostučio je u 42 mintu Zvonimir Stanković, koji se izvanredno ubacio po levoj strani, još bolje je bio upošljen od Nenada Mitrovića i vrhom kopačke pored istrčalog Đukića poslao loptu iza njegovih leđa. Sa tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor, kad je reč o igri domaćina. U drugom delu prava kanonada golova a centralna figura bio je domaći rezervista Vladimir Stoiljković koji je sa tri pogotka i jednu asistenciju prosto nokautirao protivnika, koji je pretrpeo visok poraz.

Već u 56 minutu 3:0 za domaći sastav a strelac je po prvi put V. Stoiljković koji je umako odbrani gostiju, posle neuspele ofsad zamke i postigo prvi od tri pogotka. Već od 64 minuta 4:0 za Jedintsvo. Posle takozvanog skraćenog korenra kojeg je izveo M. Stojanović najviši u skoku bio je V. Stoiljković i glavom poslao lotu na pravo mesto iza leđa Đukića. Igrao je 72 minut kada je posle idealnog centrašuta M. Stojanovića, najpre uputi udrac na gol gostiju V. Stoiljković na kratko odbijenu loptu natrčao je Petrović i primorao po peti put na kapitulaciju Đukića.

Konačnih 6:0 usledili su u 83 minutu posle odličnog prodora Kostadinovića i još boljeg centaršuta po zemlji na pravo mesto je ponovo V. Stoiljković i neodbranjivo šalje loptu u nebranjeni deo mreže gola Leskovčana.

Gosti iz Leskovca žustro su regovali u dva navrat u 68 i 89 minut kada im je zbog navodnih ofsad pozicija sudija Rajković na asistenciju pomoćnika Todosijevića iz Rekovca poništio pogotke, koje su smatrali da su bili regularni.