19. april 2024.

„GUMARI“ UBEDLJIVI PROTIV POPOVČANA

SRPSKA LIGA-ISTOK

FK TRAYAL –FK BUDUĆNOST (P) 2:0 1:0)

Kruševac: Stadion Napredka. Igrano pod reflektorima. Gledalaca 300. Sudija: Ljubiša Borisavljević(Ivanjica). Strelci: F. Krtstić u 30, O. Nikolić  51, minutu. Žuti karton: N. Petrović (Budućnost

FK TRAYAL: Jordanov 7, Matejević 7, O. Jović 7,5 ( Pecić-), Milisavljević 7, Dragićević 7, (Golubović 7), I. Krstić 7, I. Savić 7 ( M. Nikolić-), Aleksić 7, Punoševac 7, Petrović 7, Pavlović 7.

FK BUDUĆNOST(P): Stevanović 6,5, Novak Petrović 6 ( Stojev 6), Ranđelović 6, Nikola Petrović 6,5, Stošković 7, L. Petrović 7, Ranđelov 6 ( Denković-), N. Nikolić 6 ( Todorović-), Stamneković 6 ( D. Milenković-), Kostić 6,5, Miletić 6,5.

Igrač utakmice: O. Nikolić

Derbi proleća odigran je u Kruševcu između dve ekipe koje podjednako konkurišu za titulu prvaka   u ovom rangu takmičenja. Domaćin se pobrinuo da se utakmica odigra pod reflektorima i to na stadionu Superligaša Napredka u Kruševcu, I uveličaju još više derbi.

Prvi pogodak na utakmci u 30 minutu strelac je F. Krstić i sa  tim rezultatom se otišlo na zaluženi odmor, jer su igrači jednog i drugog tima pružili svoj maksimum.

U drugom delu gosti su pokušavali da stignu do poravnjanja rezultata ,ali je svaka nada izgubljena u 51 minutu, na početku drugog dela utakmice, što je i bio konačan  rezultat na utakmici jer do kraja  čitavih pola sata nije bilo golova utakmica je završena rezultatom 2:0 za domaćina , koji su proslavili zasluženu pobedu, dok gostima preostaje žal za porazom i da pokušaju u nastavku prvenstva dobrim igrama da pokušaju da izbore sam vrh tabele.