DONJA LOMNICA SVE ZASENILA

Lebane: Minulog vikeda završeno je prvenstvo u Jablaničkoj okružnoj ligi koja je podeljena u dve grupe istok i zapad i sada predstoji baraž za dobijanje zvaničnog prvaka. Polufinalne utakmice u Bošnjacu i Vlasotincu u nedelju 5 juna daće  dva finaliste koji će rešiti pitanje prvaka. U Bošnjacu igraju Jedinstvo i Zloćudovo , dok u Vlasotincu Donja Lomnica i Mladost 1959 iz Vinarca, a pobednici će u finalu na neutralnom terenu rešiti pitanje zvaničnog prvaka koji će od jesenas biti član Zone-jug.Prvoplasirani tim u Jablaničkoj okružnoj ligi istok je Donja Lomnica sa 58 osvojenih bodova , drugi je Zloćudovo  sa 55 bodova , do je na dnu Kumarevo bez bodova, Jedinstvo iz Šišavei Umac iz Miroševca  sa 20 i Progres iz Ladovice sa 21 osvojenim bodom.

U 13 odigranih kola odigrano je 78 utakmica. Od toga domaćin je pobedio na 47 susreta, 20 su dobili gosti, dok je bez pobednika završeno 11 utakmica.  Bez golova je bilo u 16 kolu na utakmci u Bratmilovcu Brtastvo – Polet u 19 kolu u Vučju isoimeni tim i Budućnost iz Orašja, i u 24 kolu u Batulovcu Mladost – Polet.

U jednom odigranom kolu najviše pobeda domaćini imaju u 23 kolu na 6 odigranih utakmica zatim 5 pobeda ima u 15 i 26  kolu i po 4 pobede ima u 17, 19, 21, dok najmanje samo 2 pobede u 16 kolu i po 3 pobede u 14, 20, 22, 24 i 25 odigranom kolu.

Gosti su na 20 pobeđenih utakmica u jednom odigranom kolu najviše pobeda imali po 3 utakmice u 14, 16, 22  kolu, dok najmanje bez pobede su u 19, i 23 kolu i po  1 pobedu imaju u 15, 17, 20, 25 i 26 kolu.

Na 11 nerešenih utakmica najviše ih je bilo po2 utakmice u 18, 19, 20, i 23 kolu, dok bez nerešenih utakmica bolo je u 14, 15, 21, 22, 23, i 26 kolu.

Od timova pojedinačno na svom terenu najviše pobeda imaju po 5 dobivenih utakmica Zločudovo, Bratstvo, Donja Lomnica, i Vučje, dok po 4 pobede imaju Jedinstvo iz Grdelice, Budućnost iz Orašja, Mladost iz Batulovca, i Progres iz Ladovice. Najmanje pobeda imaju bez slast pobede je Kumarevo sve sami porazi, Jedinstvo iz Šišave na 2 utakmice i po 3 pobede imaju OFK Brza, Umac, i Polet.

Na gostovanju najviše pobeda imaju na po 3 utakmice Zloćudovo, Poet, Donja Lomnica, dok bez slast pobede su Jedinstvo iz Grdelice, Kumaervo, i po 1 pobedu imaju Umac, Jedinstvo iz Šišave, Mladost, Progres.

Od timova pojedinačno najviše nerešenih utakmica imaju Polet na 4 utakmice, po 3 nerešene imaju OFK Brza, Donja Lomnica, dok bez nerešenih su Kumaervo, Umac,  i po1 nerešenu imaju Jedinstvo iz Grdelice, Brtastvo, Mladost iz Batulovca, Progres iz ladovice.

U prolećnom delu prvenstva najviše pobeda imaju na po 8 utakmica Donja Lomnica, Zloćudovo, po 7 pobeda imaju Bratstvo i Vučje i po 6 pobeda imaju Polet, Budućnost, dok bez pobede je Kumarevo i Jedinstvo iz Šišave sa 3 pobede, i po 4 pobede imaju Jedinstvo iz Grdelice, Umac.

Kao domaćin najviše poraza ima Kumarevo na svih 6 utakmica, Umac na 3 utakmice i po 2 poraza imaju Budućnost, Polet, Jedinstvo iz Šišave, I Progres, dok bez poraza su Zloćudovo, Bratstvo, Donja Lomnica, i Vučje i po 1 poraz imaju OFK Brza, Jedinstvo iz grdelice, i Mladost iz Batulovca.

Na gostovanju najviše poraza ima Kumarevo i Jedinstvo iz Grdelice na svih 6 utakmica, dok po 5 poraza imaju Umac, Jedinstvo iz Šišave, Mladost iz Batulovca, najamnje su poraženi na gostovanju Polet bez porazai po 1 poraz imaju Donja Lomnica,  i po 2 poraza Zloćudovo, Budućnost,   i po 3 poraza OFK Brza, i Vučje.

Na svom terenu najviše nerešenih utakmica imaju na 2 utakmice OFK Brza, Jedinstvo iz Šišave, dok su bez nerešenih Kumarevo, Umac, Budućnost, i Progres iz Ladovice i po 1 nerešenu utakmicu imaju čak 7 timova, više od pola lige.

Na gostujućem terenu najviše nerešenih utakmica ima Polet na 3 utakmice, Budućnost i Donja Lomica na po 2 utakmice, i bez nerešenih su Jedinstvo iz Grdelice, Kumarevo, Umac, Bratstvo, Jedinstvo iz Šišave, i Mladost.

U prolećnom delu na svih 12 odigranih utakmica najviše nerešenih utakmica imaju Polet na 4 utakmice, po 3 utakmice imaju OFK Brza DonjaLomnica, i 2 nerešene imaju Zloćudovo, Budućnost, Jedinstvo iz Šišave i Vučje, dok bez nerešenih utakmica su Kumarevo, Umac, i po1 nerešenu imaju Jedinstvo iz Grdelice, Bratstvo, Mladost i Progres.

U prolećnom delu prvenstva postignuto je ukupno na 78 utakmica 288 pogodak. Od toga su domaći bili precizni na 175 puta, dok gosti 113 puta pogodili u metu.

Najviše pogodaka u jednom odigra nom kolu bilo je u poslednjem 26 33 golova, po 30 golova u 18 i 25 kolu, i u 17 kolu 28 pogodaka, dok najmanje ih je viđeno u po 16 golova u 14, 19, 20 kolui pšo 19 golova u 15 i 24 odigranom kolu.

Domaći timovi su najprecizniji bili u 26 kolu sa 23 pogodaka, zatim sa 19 golova u 17 kolu, i u 25 kolu sa 18 golova, dok najmanje su dali u 14, 16, i 20 kolu po 9 pogodaka, i u 21 kolu 10 pogodaka.

Gosti su bili naj efikasni u 16 i 25 kolu po 12 pogodaka, po 10 golova u 22 i 26 odigranom kolu, dok najmanje su postigli u 15 i 19 kolu po 4 pogodaka,  i po 6 pogodaka u 21 i 23 odigranom kolu.

U prolećnom delu najbolju odbranu imali su Donja Lomnica sa 10 primlejnih golova, po 15 golova su primili Zloćudovo, Brtastvo, Polet, i Vučje, dok najviše Kumarevo 47, Umac 38, i po 26 golova OFK Brza i Jedinstvo iz Šišave.

Na svom terenu najviše golova primili su Kumarevo 21 pogodak, Umac 16 golova, i po 10 golova OFK Brza, Poet, i Progres, dok najmanje Brtastvo Vučje  po 2 pogotka, Zloćudovo i Donja Lominca po 5 golova, i Jedinstvo iz Grdelice 7 golova.

Na gostovanju najviše  golova primili su Kumarevo 26 golova, zatim Umac 22, Jedinstvo iz Šišave 17, i po 16 golova OFK Brza i Jedinstvo iz Grdelice, dok najmanje  su primili Polet  i Donja Lomnica po 5 golova, Budućnost 8 golova, Zloćudovo 10 golova.

U prolećnom delu prvenstva najviše poraza imaju Kumarevo 12, Umac 8 poraza, po 7 poraza imaju Jedinstvo iz Grdelice i Šišave, po 6 poraza imaju Mladost i Progres, dok najmanje su poraženi Donja Lomnica na 1 utakmci i po 2 poraza imaju Zloćudovo I Polet,      i sa 3 poraza je Vučje a sa 4 OFK Brza.

Njaveću pobedu u prolećnom delu prvenstva u 18 kolu u Kumarevu: FK Kumarevo – Progres 0:7, dok najviše golova na jednoj odigranoj utakmici viđeno je u Batulovcu 11 golova Mladost- Umac 6:5.u poslednjom 26 odigranom kolu

DOMAĆIN

1.Zloćudovo     6    5 1 0     19:05        16

2.Vučje             6    5 1 0     14:02        16

3.D. Lomica     6    5 1 0      17:05        16

4.Brtastvo       6    5 1 0      08:02        16

5.Jedinstvo(G)6     4 1 1     18:07        13

6. Mladost      6     4 1 1     13:08        13

7.Budućnost   6     4 0 2     15:08        12

8.Progres        6     4 0 2      16:10       12

9. OFK Brza     6     3 2 1      13:10       11

10.Polet          6     3 1 2      11:10       10

11.Umac        6     3 0 3       16:16       09

12.Jedins. (Š) 6     2 2 2       13:09       08

13. Kumarevo6     0 0 6       05: 21     00

 

GOST

1.Polet         6     3 3 0       10:05      12

2.D.Lomnica 6    3 2 1       11:05      11

3-Zloćudovo 6    3 1 2      09:10       10

4Budućnost  6    2 2 2      07:08      08

5.Vučje         6    2 1 3       11:13      07

6.OFK Brza   6    2 1 3       07:16      07

7.Bratstvo    6    2 0 4       10:13      06

8.Progres     6    1 1 4        09:11     04

9.Jedinst(Š)  6    1 0 5        08:17     03

10.Umac      6    1 0 5        04:22     03

11.Mladost  6    1 0 5        08:13    03

12.Jedinst(G)6   0 0 6         06:16   00

13. Kumare. 6    0 0 6         03: 26  00

 

PROLEĆE NA DLANU

1.D. Lomica  12    8 3 1        28:10    27

2.Zloćudovo 12    8 2 2        28:15    26

3.Vučje          12    7 2 3       25:15    23

4.Polet           12   6 4 2       21:15    22

5.Bratstvo     12   7 1 4       18:15    22

6.Budućnost 12   6 2 4       22:16    20

7.OFK Brza    12   5 3 4      20:26     18

8.Mladost(B)12    5 1 6      21:21     16

9.Progres      12    5 1 6      16:21     16

10.Jedins.(G)12   4 1 7      24:23       13

11.Umac      12    4 0 8      20:38      12

12.Jedins. (Š)12   3 2 7      21:26      11

13.Kumarevo12   0 0 12    8:47        00

 

KONAČNA TABELA PRVENSTVA

1.D. Lomnica 24    18 4 2    74:16      58

2.Zloćudovo   24   17 4 3    63:31      55

3.Jedinstvo(G)24   13 2 9    65:33      41

4. Vučje          24    12 4 8    44:33      40

5.Budućnost   24    12 3 9    56:43     39

6.Polet             24   11 5 8    36 :36      38

7.Mladost(B)   24   11 4 9    60:47      37

8.Bratstvo       24    11 2 11  32:38      35

9.OFK Brza      24    9 6 9      42:56      33

10.Progres      24    10 1 13  50:47      31

11.Umac         24    6 2 12     54:77     20

12.Jedinst(Š)  24    6 3 15      32:65     20 (-1)

13. Kumarevo 24   0 0 24       10:96    00