23. april 2024.

BOJNIČANI IZNENADILI LIDERA

SVETLOST- PUSTA REKA 1:3 ( 0:2

Pukovac: Gledalaca 200. Sudija: Mihajlo Mihajlović 8 Vranje) 7. Strelci: Marjanović u 89 za Svetlost, D. Arsić u 28, 42, Danilo Stanišić u 54 za Pustu reku. Žuti kartoni: L. Madenović (Svetlost), Siniša Stanković, D. Arsić (Pusta reka)

SVETLOST: Ilić 6, Stojković 6, ( D,Jovanović 6), Jovanović 6, Petrović 6,5, Tonić 7, D. Stojković 6,5, Mladenović 6, A. Stanković 6 ( I. Kostić 6), Marjanović 7, Milić 6 ( Pavlović -), L. Stojković 6 ( Usković-).

PUSTA REKA: Siniša Stanković 7, N. Petrović 7, S. Stanković 7 ( Dinić 7 , Stoiljković 7), N. Jovanović 7, tojanović 7,5, L. Petrović 7, Danijel Stanišić 7, Stojčić 7, Arsić 8.5, A. Ilić 7 ( Vidojević 7,5), Danilo Stanišić 7

Igrač utakmice; Dušan Arsić

Lider n atabeli potkleko je pred razigranim Bojničanima, koji su u svim elemtima fudbalske igre bili bolji protivnik i zasuženo pobedili favorizovanog domaćina. Prvi pogodak postignut je u 28 minutu strelac je najbolji pojedinac utakmice Dušan Arsić , koji je mogao još nekoliko puta da matira golmana domaćih Ilića. Isti igrač je u samom finišu prvog dela igre tačnije u 42 minutu, svojim drugim pogotkom na utakmci udvostručio prednost Bojničana i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom delu viđen je još po jedan pogodak na obe starne. Najpre je u 54 minutu na početku drugog dela pravu katastrofu domaćina najavio Danilo Stanišić, trećim pogotkom za svoj tim, i tada je već bilo jasno da je pitanje pobednika rešenu u Pukovcu, pomalo neočekivano. U poslednjim minutima kada je već bilo kasno probudio se golgeter ekipe Marjanović koji je spasio čat domaćina postigavši počasni pogodak u 89 minutu za konačnih Svetlost- Pusta reka 1:3, vredna pobeda Pustorečana na gostovanju Svetlosti.