23. april 2024.

Aleksandrovčani se sladili kraj Morave

SRPSKA LIGA-ISTOK

SFK MORAVA-ŽUPA 1:2 (0:1)

Vladičin Han: Sudija: Iogor Rajković(Jagodina) 7 Strelci: MIloš Stanković u 81 za SFK Moravu, N. Stanić u 10, U. Đorđević u 87 min. za Župu. Žuti kartoni: L. Kitanović, B. Stojković(Morava ), N. Bogdanović, Stepić, Gašić, Ćirić(Župa).

MORAVA: Vukadinović 6,5 Veliju 5,5 (N. Stošić 6 )  L. Kitanović 7,  Milenković 6,5 Miladinović 5,5(Mladenoivić -) Ž.. Stanković5,5  M.Stanković 7, N. Mitić 5,5 B. Mitić 5,5 B. Stojković6  Stojanović 6 (V. Kitanović -)

ŽUPA:Milošević 7, Bogićević Stepić 6 Lisinac6 (Ivanović – ) Gašić7,5 Todorović 6 (Igrantović -)  Kovačević 6,5  Stanić 7(Milanović- ) Ćirić 6 (Blagojevič -)  Đorđević 7   Cvetić 6

Igrač utakmice: Gašić

Pomalo razočarajuča igra domaćih igrača , posle osvojenog boda na startu prvenstsva u Resavici, dozvolili su gostima iz Aleksandrovca da odnesu kući ceo plen.  Več u 10 minutu jedna dijagonala sa leve na desne starne kada se lopte dokopao Stanić, posle loše procene lopte Veliju uspeo je dauđe u kazneni propstor  i savlada Vukadinovića, što je i bio rezultat prvog dela igre. U drugom delu  tek u samom finišu utakmice po jedan gol na obe strane. Najpre su domaći igrača upseli da preko Miloša Stankovića posle solo prodora  da poravnaju rezultat na 1:1‚. Ipak odluka o pobedniku pala je   šest minuta kasnije kada je U. Đorđević sam sebi stvorio šansu na sredini terena  izbio sam pred golmana Vukadinovića i manirom isksunog strelca poslao loptu u nebranjeni deo mreže i doneo svom tiimu vrednu pobedu.