28. mart 2024.

Topličanin hita ka vrhu

PROKUPLJE – U meču 4. kola Super B rukometne lige, za žene rukometašice Žrk Topličanina su savladali Žrk Kikinda rezultatom 27:26, na poluvremenu je bilo 14:12 u korist Prokupčanki.
Izabranice Ivana Petrovića su od samog starta krenule dobro i već u 17. minutu dolaze do osetnije prednosti od 10:5 koju ipak uspevaju da gošće do poluvremena svedu na svega dva gola zaostatka.
Drugo poluvreme donelo je uzbudliviju igru, igralo se gol za gol, sa čvrstim odbranama i dobrom tranzicijom u oba pravca. Ipak, na kraju su se bolje snašle domaće igračice koje su ovog vikenda bile predvođene raspucanom Danijelom Kričak, koja je sa 9 pogodaka ponela epitet najbolje akterke utakmice. U svom prepoznatljivom golgeterskom raspoloženju bila je i Olja Nikolić koja je pratila Kričakovu sa 6 pogodaka. Kod gošći iz Kikinde istakla se Linea Čočej sa 9 pogodaka, dok je Teodora Đukačak postigla 5 golova.
Topličanin je trećom pobedom u četiri kola skočio na četvrto mesto iza Radničkog, Bora i Sloge koji imaju po 8 bodova.