19. april 2024.

LEBANČANKE POKORILE DUBOČICU

Leskovac: Hala SRC Dubočica. Gledalaca 50. Sudiski par: Jelena Ristić – Milena Jovanović ( Leskovac). Stenerce : ŽRK Dubočica 1/0, RK Radan 3/3. Isključenja: Dubočica 8 min, Radan 4 minuta.

ŽRK DUBOČICA: Cvetković, Kostić, Đorđević 2, Lazarević 2, Manojlović 1, Milošević 7, Stojanović, A. Mitrović , Tasić, I. Mitrović

RK RADAN: Đorđević, Stošić, Natalija (Z) Stanković 13, Stevanović 2, Tošić, Natalija (N) Stanković 11, Marković 5, Tomović 2, Stoilković 1, Marta Stanković 11, Marjanović.

Igrač utakmice: Natalija(Z) Stanković

Simultanka Lebanskih rukoemtašica u Leskovcu u duelu sa ŽRK Dubičicu, gde nijednog trenutka nije dolazilo pitanje pobednika. U prvom delu čak 19 golova ralike za gošće iz Lebana . Dok u nastavku ta razlika je bila 14 golova. U redovima Lebnačaniki briljirale su najbolji pojedinac utakmice Natalija (Z) Stanković sa 13 pogotka, kao i rođene sestre Marta Stanković i Natalija (N) Stanković sa po 11 golova. Dok kod domaće rukometašice jedina svetla tačka bila je Miloševićeva sa 7 pogodaka. U isto vreme i rukometaši Radana su na svom parketu u Lebanu pobedili kolege iz Niša ekipu RK Nišava sa 24:18 ( 10:6) u trećem kolu prvenstva za rukometaše Druge rukometne lige – Morava. U revovima pobednika istakli su se Vladimir Krstić, Ivan Nikolić, Mladen Tošić i golman Dalibor Zlatanović.

U narednom kolu sledećeg vikenda u hali sportova u Lebanu dupli program. Od 15 časova rukoetašice Radana dočekuju Bor-RTB , dok od 18 časova megdan će podeliti rukometaši sa Rk Topličanin iz Prokuplja. Lepa prilika da ljubitelji rukometa dođu i vide još dve dobre rukometne predstave u režiji naših rukometašica i rukometaša.