25. april 2024.

BELA PALANKA ODNELA BODOVE IZ ŽITORAĐE

TAKTIČKE GREŠKE, RASPOLOŽENI POJEDINCI, I SUDIJE NEDORASLE SUPER LIGI, JE ONO ŠTO JE OSLIKAVALO SINOĆNJI MEČ U ŽITORAĐI

ŽITORAĐA – U prvom kolu prolećnog dela Super B rukometne lige Istok, rukometaši Žitorađe poraženi su na svom terenu od Bele Palanke rezultatom 24:27. Trećeplasirana ekipa u ligi je sinoć predvođena mladim Lukom Potkonjakom koji je u pobedi svoje ekipe sudelovao sa 8 pogodaka, je tek sredinom drugog poluvremena prelomila meč u svoju korist i stekla punu terensku inicijativu. Kod Žitorađana kao po običaju najbolji je bio 37-godišnji Dušan Ilić sa 9 pogodaka.

U prvih 30 minuta borbe pred oko 200 gledalaca u Sportskoj hali u Žitorađi gledali su egal meč, gde se većim delom prvog poluvremena igralo “gol za gol“ ali su gosti iz Bele Palanke uspeli na kraju da na odmor odu sa 2 gola prednosti.

Pojačanje iz redova niškog Železničara, 20-godišnji Potkonjak sinoć je od trenutka kad je kročio na teren, pokazao da će biti glavna karika Beloj Palanci u nastavku sezone, dok se sinoć još jednom kako je meč odmicao iskristalisao glavni problem u igri Žitorađe – manjak igrača u rotaciji, ili sportskim žargonom rečeno, “kratka klupa“. Neosporan je kvalitet dvojice Ilića, Taškovića, Veljkovića i Ćurčića, ali sigurno je da oni kao ni bilo koji drugi igrači ne mogu odigrati 60 minuta na vrhunskom nivou. Tako da posle sinoćnjeg meča ovo ostaje kao glavna glavobolja za trenera Nikolića i upravu Žitorađana.

Ono takođe, što je doprinelo da se na lepu rukometnu partiju malo baci senka jesu mnoge sudijske odluke, koje najblaže rečeno, su u pojedinim situacijama bile veoma diskutabilne i na štetu obeju ekipa. Sinoć se stekao utisak da sudijski par iz Beške, Trivković – Milosavljević nije dorastao superligaškom rangu takmičenja.

Trener gostiju iz Palanke, Vladimir Nikolić za naš portal je izjavio: Zahvalio bih se pre svega publici u Žitorađi, i mojim momcima na jednoj velikoj pobedi. Suđenje ne bih da komentarišem, o tome će neko drugi pričati, što se same utakmice tiče jako teška i neizvesna utakmica mogli smo i bolje da odigramo, mi znamo protivnika odlično, pripremali smo se specijalno za ovu utakmicu. Opet kažem, igra je mogla biti i bolja ali zadovoljan sam, dva osvojena boda na jednom jako teškom i jako vrućem terenu. – rekao je Nikolić.

Toplica Denić, član stručnog štaba Žitorađe, rekao je da je Žitorađa hendikepirano ušla u drugu polu sezonu. Bez povređenog Hadžića, i sa jako neugodnim rasporedom.

– Nismo mogli bolju partiju da pružimo jer smo imali zakasnele pripreme, nekompletnu ekipu, imamo povređene igrače te tako ni sad nismo bili u kompletnom sastavu. Očekivalo se ovo, ekipa Bele Palanke je u samom vrhu ove lige, imaju dobre finansije, veliki fond igrača i dobru organizaciju. Suđenje ne bih komentarisao, ono je sastavni deo igre, ali mislim da smo rezultatu doprineli i mi sami. Međutim, prvo kolo je, kako bude odmicalo prvenstvo sigurno je da ćemo biti bolji, pogotovo kada kompletiramo ekipu. – objašnjava Denić.

U narednom kolu koje je na programu 1 i 2. marta, Žitorađa je ponovo domaćin, ovoga puta prvoplasiranoj ekipi u ligi, Radničkom iz Kragujevca.