Rezultati sa Svetosavskih Sportskih takmičenja Osnovnih i Srednjih škola Grada Leskovca

OPRGANIZATOR POLJOPRIVREDNA ŠKOLA 

TURNIR U ODBOJCI:

U utorak i sredu 15. i 16. januara , održan je objedinjenji Svetosavski turnir i gradsko prvenstvo u odbojci osnovnih i srednjih škola, gde pobednici učestvuju na okružnom i međuokružnom prvenstvo u odbojci. Turnir je održan u SRC „Dubočica“ Leskovac.

Na turniru je učestvovalo 150 učenika u okviru 15 ekipa u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Škole koje su učestvovale na turniru su, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac, OŠ „Vuk Karadžić“ –Leskovac, OŠ „Milutin Smiljković“-Vinarce, Gimnazija -Leskovac, Medicinska škola- Leskovac, TUŠ- Leskovac, Ekonomska škola-Leskovac i TŠ „Rade Metalac“-Leskovac.

REZULTATI:

Osnovne škole-devojčice:

1. mesto, OŠ „Trajko Stamenković“- Leskovac,

2. mesto, OŠ „Vasa Pelagić“- Leskovac,

3. mesto, OŠ „Josif Kostić“- Leskovac.

 

Osnovne škole –dečaci:

1. mesto,OŠ „Vasa Pelagić“- Leskovac,

2. mesto, OŠ „Vuk Karadžić“- Leskovac,

3. mesto, OŠ „Trajko Stamenković“- Leskovac.

Srednje škole-devojčice:

1. mesto, Gimnazija- Leskovac,

2. mesto, Medicinska škola- Leskovac,

3. mesto, TUŠ -Leskovac.

Srednje škole-dečaci:

1. mesto, Ekonomska škola-Leskovac,

2. mesto, TŠ „Rade Metalac“- Leskovac,

3. mesto, Gimnazija -Leskovac.

TURNIR U STONOM TENISU

U sredu , 16. januara, održan je Svetosavski turnir u stonom tenisu osnovnih i srednjih škola u pojedinačnoj konkurenciji u SRC „Dubočica“ u Leskovcu.

Na turniru je učestvovalo 36 učenika iz 12 škola.

Škole koje su učestvovale : OŠ „Josif Pančić“ –Orašac, OŠ „Bora Stanković“-Bogojevce, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac, OŠ „Vasa Pelagić“- Leskovac, TUŠ -Leskovac, Medicinska škola-Leskovac, TŠ“ Rade Metalac“-Leskovac, Muzička škola-Leskovac, Poljoprivredna škola-Leskovac, Ekonomska škola-Leskovac, Gimnazija-Leskovac, HTŠ –Leskovac.

REZULTATI:

Osnovne škole-devojčice:

1. mesto, Jefimija Ilić, OŠ „Bora Stanković“-Bogojevce,

2. mesto, Jovana Milosavljević, OŠ „Josif Pančić“ –Orašac,

3. mesto, Marija Kocić, OŠ „Josif Pančić“ –Orašac.

Osnovne škole-dečaci:

1. mesto, Viktor Stevanović, OŠ „Josif Pančić“-Orašac,

2. mesto, Dimitrije Dimitrijević, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac,

3. mesto, Vladeta Ilić, OŠ „Bora Stanković“-Bogojevce.

Srednje škole-devojčice:

1. mesto, Iva Mišić, Muzička škola-Leskovac,

2. mesto, Anđela Jovanović, Ekonomska škola –Leskovac,

3. mesto, Emilija Stojanović, Gimnazija-Leskovac.

Srednje škole-dečaci:

1. mesto, Dušan Stamenković, Medicinska škola-Leskovac,

2. mesto, Mihajlo Mihajlović, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac,

3. mesto, Predrag Todorović, Ekonomska škola-Leskovac.

 

3.TURNIR U BASKETU 3X3

U četvrtak, 17. januara, održan je Svetosavski turnir u basketu 3×3 osnovnih i srednjih škola za dečake, u SRC „Dubočica“ u Leskovcu. Na turniru je učestvovalo 72 učenika, u okviru 12 ekipa. Škole koje su učestvovale: OŠ „Vožd Karađorđe“ –Leskovac, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac, OŠ“ Vuk Karadžić“-Leskovac, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac, OŠ „Kosta Stamenković“-Leskovac, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac, Ekonomska škola-Leskovac, Poljoprivredna škola –Leskovac, HTŠ –Leskovac, Gimnazija –Leskovac.

REZULTATI:

Osnovne škole-dečaci:

1. mesto, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac,

2. mesto, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

3. mesto, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac.

Srednje škole-dečaci:

1. mesto, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac,

2. mesto, Ekonomska Škola-Leskovac,

3. mesto, Poljoprivredna škola –Leskovac.

 

4.TURNIR U PLIVANJU

U četvrtak, 17. januara, održan je Svetosavski turnir u plivanju osnovnih i srednjih škola u pojedinačnoj konkurenciji, u SRC „Dubočica“ u Leskovcu.

Na turniru je učestvovalo 128 učenika iz 16 škola.

Škole koje su učestvovale: OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac, OŠ“ Vožd Karađorđe“ –Leskovac, OŠ“ Trajko Stamenković“-Leskovac, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac, OŠ „Kosta Stamenković“-Leskovac, OŠ „Bora Stanković“-Guberevac, OŠ „Radoje Domanović“-Manojlovce, OŠ „Vuk Karadžić“-Leskovac, OŠ „Nikola Skobaljić“-V.Trnjane, OŠ „Bora Stanković“-Bogojevce, Gimnazija -Leskovac, Ekonimska škola-Leskovac, Medicinska škola-Leskovac, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac, TUŠ –Leskovac.

REZULTATI:

Osnovne škole 1-4 razred- kraul devojčice:

1. mesto, Sara Kostić, 4.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Neda Ignjatović, 1.razred, OŠ „Vožd Karađorđe“ –Leskovac,

3. mesto, Petra Miljković, 3.razred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred-kraul dečaci:

 1. mesto, Aleksa Mitrović, 4.razred, OŠ „Vožd Karađorđe“-Leskovac,

2. mesto, Luka Stojanović, 4.razred, OŠ „Vuk Karadžić“-Leskovac,

3. mesto, Aleksa Manasić, 3.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred –leđa devojčice:

1. mesto, Minja Ristić, 4.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Leona Dimitrijević, 3.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

3. mesto, Dunja Stošić, 3.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred-leđa dečaci:

1. mesto, Vuk Marinković,3.razred,OŠ „Vožd Karađorđe“-Leskovac,

2. mesto, Ilija Stanković,4.razred,OŠ „Vožd Karađorđe“-Leskovac,

3. mesto,Lazar Pavlović,4.razred,OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred –prsno devojčice:

1. mesto, Tara Rakić, 4.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Petra Dimitrijević, 4.razred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac,

3. mesto, Gala Simonović, 4.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred-prsno dečaci:

1. mesto, Nikola Savić, 4.razred, OŠ „Radoje Domanović“-Manojlovce,

2. mesto, Novak Stojiljković, 4.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

3. mesto, Luka Dimitrijević, 3.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole, 1-4 razred-delfin devojčice:

mesto, Anja Stojanović, 4.razred, OŠ „Vasa Palagić“-Leskovac,

mesto, Danica Ristić, 2.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac.

Osnovne škole 1-4 razred-delfin dečaci:

mesto, Aleksandar Cvetković, 4.razred, OŠ „Nikola Skobaljić“-V.Trnjane,

1. mesto, Pavle Ganić, 3.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac,

2. mesto, Vuk Pecarski, 3.razred, OŠ „Kosta Stamenković“-Leskovac.

Osnovne škole 5-6 razred -kraul devojčice:

1. mesto, Natalija Jovanović, 5.razred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac,

2. mesto, Elena Đikić, 5.razred, OŠ „Vožd Karađorđe“- Leskovac,

3. mesto, Andrea Stanković, 5.razred, OŠ „Radoje Domanović“-Manojlovce.

Osnovne škole 5-6 razred-kraul dečaci:

1. mesto, Danilo Đorđević, 6.razred, „OŠ Radoje Domanović“-Manojlovce,

2. mesto, Pavle Đokić, 6.razred, OŠ „Kosta Stamenković“-Leskovac,

3. mesto, Filip Jović, 6.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac.

Osnovne škole 5-6 razred –leđa devojčice:

1. mesto, Anastasija Pejić, 5.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac,

2. mesto, Nina Stanković, 5.razred, OŠ „Nikola Skobaljić“-V.Trnjane.

 

Osnovne škole 5-6 razred-leđa dečaci:

1. mesto, Marko Ristić, 6.razred, OŠ Svetozar Marković-Leskovac,

2. mesto, Simon Tasić, 6.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

3. mesto, Luka Manasić, 5.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac.

Osnovne škole, 5-6 razred-prsno devojčice:

1. mesto, Iva Petković, 6.razred, OŠ „Josif Kostić“-Lekovac,

2. mesto, Petra Pešić, 5.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

3. mesto, Maša Živković, 5.ratred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac.

Osnovne škole 5-6 razred-prsno dečaci:

1. mesto, Pavle Joić, 5.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Ognjen Obradović, 6.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

3. mesto, Andrija Stojiljković, 6.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole 5-6 razred-delfin devojčice:

1. mesto, Marija Pešić, 5.razred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac.

2. Osnovne škole 5-6 razred-delfin dečaci:

3. mesto, Petar Ganić, 5.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac,

4. mesto, Marko Stojmenović, 5.razred, OŠ „Vuk Karadžić“-Leskovac,

5. mesto, Aleksa Nikolić, 6.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac.

Osnovne škole 7-8 razred-kraul devojčice:

1. mesto, Kristina Ristić, 8.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Anja Mladenović, 7.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole, 7-8 razred-kraul dečaci:

1. mesto, Darko Pavlović, 8.razred, OŠ „Trajko Stamenković“-Leskovac,

2. mesto, Uroš Kocić, 8.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac,

3. mesto, Filip Stojanović, 7.razred, OŠ „Kosta Stamenković“-Leskovac.

Osnovne škole, 7-8 razred-leđa devojčice:

1. mesto, Jelena Ćirić, 7.razred, OŠ „Vuk Karadžić“-Leskovac,

2. mesto, Kristina Jovanović, 7.razred, OŠ „Nikola Skobaljić“-V.Trnjane.

Osnovne škole, 7-8 razred-leđa dečaci:

1. mesto, Mihajlo Živković, 8.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

2. mesto, Stefan Marinković, 8.razred, OŠ „Vožd Karađorđe“-Leskovac,

3. mesto, Dušan Stojanović, 7.razred, OŠ „Bora Stanković“-Guberevac.

Osnovne škole, 7-8 razred-prsno devojčice:

 1. mesto, Ivona Tasić, 7.razred, OŠ „Svetozar Marković“-Leskovac,

2. mesto, Neda Zlatković, 8.razred, OŠ „ Vasa Pelagić“ –Leskovac,

3. mesto, Anastasija Cenić, 7.razred, OŠ „Vasa Pelagić“-Leskovac.

Osnovne škole, 7-8 razred-prsno dečaci:

1. mesto, Viktor Dimitrijević, 7.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

2. mesto, Dušan Stojiljković, 7.razred, OŠ“ Nikola Skobaljić“-V.Trnjane,

3.mesto, Miloš Šuković, 7.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole, 7-8 razred –delfin devojčice:

1. mesto, Nina Stanisavljević, 8.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac,

2. mesto, Anja Dimitrijević, 8.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

Osnovne škole, 7-8 razred-delfin dečaci:

1.mesto, Đorđe Jović, 8.razred, OŠ „Vožd Karađorđe“-Leskovac,

2. mesto, Matija Stojanović, 7.razred, OŠ „Nikola Skobaljić“-V.Trnjane,

3. mesto, Aleksandar Stojanović, 8.razred, OŠ „Josif Kostić“-Leskovac.

 

Srednje škole, 1-4 razred-kraul devojčice:

1. mesto, Iva Obradović, 2.razred, Gimnazija –Leskovac,

2. mesto, Marija Kostić, 1.razred, Medicinska škola-Leskovac,

3. mesto, Anđela Mitić, 1.Razred, Ekonomska škola-Leskovac.

Srednje škole, 1-4 razred-kraul dečaci:

1. mesto, Nikola Milenović, 2.razred, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac,

2. mesto, Vasilije Ilić, 3.razred, Gimnazija –Leskovac.

Srednje škole, 1-4 razred-leđa devojčice:

1. mesto, Irena Jović, 3.razred, Medicinska škola-Leskovac.

Srednje škole, 1-4 razred-leđa dečaci:

1. mesto, Milan Dimitrijević, 4.razred, TŠ „Rade Metalac“-Leskovac,

2. mesto, Milan Mitić, 1.razred, Ekonomska škola-Leskovac.

Srednje škole, 1-4 razred-prsno devojčice:

1. mesto, Nikoleta Stojković, 1.razred Gimnazija-Leskovac,

2. mesto, Saška Filipović, 3.razred, Medicinska škola-Leskovac.

 

Srednje škole, 1-4 razred-prsno dečaci:

1. mesto, Petar Stanisavljević, 3.razred, Gimnazija -Leskovac.

Srednje škole, 1-4 razred-delfin dečaci:

1. mesto, Đorđe Stanković, 1.razred, Gimnazija-Leskovac,

2. mesto, Danilo Radović, 4.razred, TUŠ –Leskovac.

U ova četiri sporta u konkurenciji učenika i učenica osnovnih i srednjih škola, ukupno je učestvovalo 386 učenika.

Dodeljeno je ukupno 264 medalja, od toga, po 88 zlatnih, srebrnih i bronzanih medalja, 30 pehara, od toga, po 10 zlatnih, srebrnih i bronzanih, 270 diploma i 150 zahvalnica.

Osim razvijanja takmičarskog duha Svetosavski turniri su bili prilika za druženje upoznavanje i sticanje novih prijateljstava.

Nadamo se da je prethodnih dana svim učesnicima, bilo prijatno i nadamo se skorijem viđenju na nekom od predstojećih turnira.

Dugujemo zahvalnost, Lokalnoj samoupravi grada Leskovca, na čelu sa gradonačelnikom doktorom Goranom Cvetanovićem, Školskoj upravi Leskovac, osnovnim i srednjim školama, učenicima i kolegama, Sportsko rekreativnom centru „Dubočica“ Leskovac, Gradskom savezu za školski sport Leskovac, Plivačkom klubu Leskovac, Stono- teniskom klubu Leskovac, Odbojkaškoj sudijskoj organizaciji Leskovac, Košarkaškoj sudijskoj organizaciji Leskovac, medijima grada Leskovca, Dispanzeru za sportsku medicinu Doma zdravlja Leskovac, Policijskoj upravi Leskovac, MIS „Jovanović“ pehari i medalje Aranđelovac, „Print-up“Leskovac i Foto ateljeu „NEŠA“ Leskovac.

V. Stevanović
Počeo davne 1995. u radiju "Caričin Grad" Lebane kao reporter, kasnije kao radio komentator u RTV "Belami" Niš . Prva pisana medijska kuća su Niške "Narodne novine" i časopis "Ribolovac". Radio za Radio Niš i TV Leskovac i portal "Jugmedia". Stalni dopisnik "Sportskog Žurnala" i glavni urednik Sportskog portala "Jugsport.net".
http://jugsport.net