23. april 2024.

Medveđani ponizili Sokobanjce

Medveđa. Hala sportova . Gledalaca 100. Sudije: Dušan Savić (Niš)- Mihajlo Stamenković (Leskovac). Rezultat po četvtinama: 19:07, 19:16, 24:15, 21:17.

KK JABLANICA: Rakić 6, Zaimi 7, Andrejević. Vuković 2, Đorđević 16, Zdravković, Petrović 8, Nikolić 15, Bubalo 18, Zarubica 4, Kostić 5.

OKK SOKO BANJA: Bosnić 2, Cvetanović 11, Ranđelović, Savić, Stojanović 18, Dutina, Milić 13, Branković 3, Bojić 2, Milanović 6.

Igrač utakmice: Đorđević

Pobeda Medveđana nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. U sve četiri deonice igre bili su bolji i na kraju slavili visokom pobedom od 28 koševa razlike.Prvi period igre domaći su dobili sa 12 poena razlike (19:7) i već i tom delu igre se videlo na parketu prelepe hale sportova u Medveđi, da pobeda domaćina neće doći u pitanje nijednog trenutka.

U drugoj četvrtina samo tri poena razlike za domaće košarkaše (19:16) i sa rezultatom 38:23 se otišlo na odmor posle prvog poluvremena. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, domaći košarkaši diktiraju tempo igre i polako povečavaju prednost.

U trećoj četvrtini devet poena prednosti za domaćina (24:15) što je najveća razlika u jednom delu igre.

U poslednjoj četrtini na parket su zaigrali i rezervisti pa je tako recimo Zarubica dobio priliku i uspeo da postigne 4 poena. Ta poslednja četvrtina rešena je sa 4 poena prednosti (21:17) za domaće košarkaše. Ako se rezultatski gleda domačin je u prvom poluvremenu postigao 38 u drugom 45 koševa, pa bi se moglo reći potpuno ujednačena oba poluvremena. Dok su gosti u prvom postigli 23 a u drugom poluvremenu 32 poena.

Najbolji pojedinci u timu domaćina Đorđević sa 16, Bubalo sa 18, Nikolić sa 15 koševa, dok kod goste Stojanović sa 18, Milkić sa 13 i Cvetanović sa 11 poena.