29. mart 2024.

Medveđani pevajući iz Niš

Druga  košarkaška muška regionalna liga-istok

Niš: Hala O.Š Duško Radović. Gledalaca 50. Sudiski par: A. Đorđević- Đ. Danilović (Leskovac) Po četvrtinama: 12:19, 26:29, 20:28, 22:22.

KK NIŠ: Cekić 9 , Janković 15, Stanković 2, Micković. V. Milanović 8, Zlatanović 7, Radovićć, Popović 4, Rangelov, Stamenković 5, A. Milanović 3, M. Milanović 27.

KK JABLANICA: Rakić 5, Nešić 14, Andrejević, Babić 2, Đorđević 12, Zdravković, Stošić 6, N. Nilolić 14, Bubalo 15, Dzelatović, Stoiljković 28, S. Nikolić 2

Igrač utakmice: Stoiljković

Košparkaši Jablanice pobedom u Nišu sa istomenim timom, prvi deo prvenstva zavšili su na liderskoj poziciji na tabeli, sa relanim izgledima da tu ostanu do kraja  i drugog dela i palsiraju se u viši rang a to je Prva B liga. U Nišu je nadigran domaćin u svim elementima košrarkaške igre. Puleni trenera Siniše Stošića i njegovog saradnika Dragana Miletića , predvođeni sportskim direktorom Milošem Draškovićem čitavog toka ustakmice su bili u voćstvo i na kraju čak sa 18 koševa slavili zasluženu pobedu.

U tri četvtine  gosti iz Medveđe su bili bolji  , dok je poslednja završena nerešenim rezultaom (22:22) i po tome se vidi da je gost bio superioran čitavog toka susreta. U pvoj četvrtini  gosti su bili stalno u vočstvo  sa četiri do čal 11 ponea ( 8:19) kada je i domaćin po prvi put zatražio tajmaut. Prvi period igre završen je sa sedam poena prednosti (12:19) u korist Medveđane. I u drugoj četvtini ista slika na parketu . Razlika je bila oko 10 poena u korist  goste da bi i taj period igre rešili gosti  sa samo tri poena razlike ali je poluvreme zavšeno sa 10 poena prednosti za goste ( 38:28) što je prema prikazanoj igri potpuno zasluženo.

U trećoj četvtini gosti su takođe diktirali tempo  igre imali razliku od čak 16 poena u 6,03 do kraja rezaultat na semaforu je bio 46:60.  Na  2,55 rezultat na semaforu je bio 53:65, da bi se treća četvtina završila rezultatom 58:76 odnosno samo taj period igre  rezultatski  je iznosio 20:28 za goste iz Meveđe.

U poslednjoj četvtini kada je sve već bio gotovo, domaći su se pomiorili sa porazom gosti svesni da su pred novom pobedom ta poslednja četvtina završena je egal rezultaom (22:22) ali je na semaforu kraj  utakmice dočekan rezultaom 80:98 u korist Jablanice i titula prvaka prvog dela prvenstva. Potpuno zasluženo