Medveđani namučili prvoligaša

KUP SRBIJE ZA KOŠARKAŠE

KK JABLANICA-KK NAPREDAK(A)  66:86 ( 33:37)

Po četvrtinama: 21:19, ‚12:18, 18:16, 15:33

Medveđa: Hala sportova. Gledalaca 1.000. Sudije: S. Zdravković – M. Sininović (Niš) , A. Marinković (Leskovac). Pet ličnih grešaka: Antonijević ( Napredak. )

KKJABLANICA: Rakić, Nešić 9, Andrejević, Dzelatović 3,  Đorđević 7, Zdravković , Babić, Nikolić 15, Bubalo 16, Zarubica 3, Stoiljković 13, M. Nikolić,

KK NAPREDAK: Ilkić, Gašić 8,  N.Raičević 22, Petrović 10, D: Raičević 2, Antonijević 16, Bogavac 10, Stanković 5, Ognjenović 5   Milojević 4, Milinčić, Karalić 4

Igrač utakmice: N: Raičević

Medveđani su se dostojno suprostavili prvoligašu iz Aleksinca, čak i dobili dve četvrtine prvu i treću. Otpor domačina gosti su slomili tek u poslednjoj četvrtini kada je došla do izražaj bolja fizička pripremljenost gosta, koji je taj period igre rešio ubedljivo u svoju korist i tako izborio plasman u dalje Kup takmičenje Srbije.

Domaći košarkaši krenuli su silovito na koš gostiju i imali najpre voćstvo od 8:0, potom 16:12 na 5,30  min, zatim 19:16 na 2,26 do kraja. Da bi prvi period igre rešili u svoju korist (21:19) što je pomalo iznenadilo favorizovane goste iz Aleksinca. Stavljeno im je do znanja da neće lako doći do pobede u Medveđi.

U drugoj četvrtini rezultatska klacakalica domaći su imali pozitivan rezultat 27:25 7,40 do kraja , zatim 29:27 7,04 do kraja . Da bi 4,30 do kraaj druge četvrtine bilo egal 31:31 . Ipak su gosti taj period igre priveli kraju u svoju korist  (12:18) da bi se na odmor otišlo rezultaom 33:37 u korist Napredka.

Treći period igre ponovo je pripao domaćim košarkašima (18:16) imali su tri puta egal rezultat 44:44, 48:8 i 51:51, da bi na kraju Napredak dobio sa samo dva poena razlike (51:53)  i to košem u poslednjim trenutcima tog perioda  igre.

Kada se činilo da će domaći košarkaši do kraj sureta biti ravnopravni protivnik u poslednjoj četvrtini došlo je do izražaja kvaitet i bolja fizička pripremlejnost prvoligaša iz Aleksinca. U tom perodu igre razigrao se  kapiten N. Raičević koji je na svom kontu zabeležio čak 22 poena.

Posednja četvrtina pripala je ubedljivo gostima ( 15:33) što je i rešilo pitanje pobednika.  Na 4,50 do kraja bilo je 60:70  i od tog perioda poečla je da se razlika gostiju povečava  na  2,05 do kraja bilo je 62:80, da bi  66:86 bio koinačan rezultat na utakmci.