19. april 2024.

Bojničani nadigrali Negotince

Bojnik: Hala sportova kraj Puste reke. Gledalaca 200. Sudijski par: Miletić – Marković (Niš). Rezultat po četvrtinama: 16.17, 19:16, 24:18, 12:14. Igrač utakmice Milivojević.

KK PUSTA REKA: Milivojević 34, Marković 23, Jovanović 6, Veljković 5, Radović 2, Mihajlović 1.

KK HAJDUK VELJKO: Lukić 21, Stanković 11, Dzunić 7, Cvetković 7, Životić 7, Nikolić 4, Čemuković 4, Grozdanović 2, Golubović 2.

Vredna pobeda košarkaša „Puste Reke“ posle dva uzastopna poraza na gostovanju. Savladali su vrlo dobru ekipu iz Negotina, koja se u Bojniku predstavila kao iskusan tim. Tako su i prvi deo igre rešili u svoju korist sa pola koša prednosti (16:17).

Druga četvrtina pripala je domaćim košarkašima sa tri poena razlike (19:16), pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćina (35:33) u jednoj ravnopravnoj igri. Po običaju treća četvrtina je po nekim parametrima i odlučujuća na utakmici. Taj perod igre domaći košarkaši dobili su sa šest poena razlike (24:18) i presudili ko će biti pobednik.

Poslednji četvrti period igre doneo je najmanje koševa (12:14), ali je to bilo dovoljno za pobedu domaćina od šest poena razlike. Centralna figura ove utakmice bio je Milivojević koji je odigrao „simultanku„ protiv Negotinaca.

Vredno je pomena da su Pioniri ovog kluba u Zimskoj ligi grupa dva pobedili u Prokuplju Probasket sa 42:44 i zadržali lidersku poziciju na tabeli posle tri odigrana kola.