29. mart 2024.

Vranjska banja kaznila Svetlost

BADNJEVAC / ŽITORAĐA – Stadion: Prle (Pukovac) Gledalaca: 200 Sudija: Milašin Stević (Kuršumlija) 7 Strelci: Antanasković u 39. za Svetlost, Mihajlović u 47. i Demić u 63 i 90. minutu za Vranjsku Banju.  Žuti kartoni: Stamenković u 75. i Stojanović u 84. (Svetlost), Stojanović Vl. u 76. minutu za Vranjsku Banju.

Fk SVETLOST: Stamenković 6,5, Ilić 6,5, Ćirić 6,5 (od 57. Ljubenović 6,5), Stojanović 6, Tonić (k) 7,5, Pavlović 6 (od 86. Vučurović -) , Vukadinović 6,5, Antanasković 7, Petrović 6,5 (od 66. Janković – ), Masković 6,5, Ranđelović 6.

FK VRANJSKA BANJA: Imeri 7,5, N. Stojanović 6, Stamenković 6,5 (od 46.Vl. Stojanović 6,5), Đorđević 6,5, N. Jovanović 6,5, S. Jovanović 6,5, Ristić 6 (od 66. Vu. Stojanović – ), Demić 9, Mihajlović 6,5 (od 86. Paunović – ), Tašić (k) 6,5, Milenković 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Ljubiša Demić 9 (Vranjska Banja)

Na stadionu u Pukovcu, po ne baš prijatnom vremenu za igru, gledali smo po dva poluvremena koja su pripala obeju ekipa. Prvo, sasvim zasluženo pripalo je novajliji i domaćinu ekipi Svetlosti, koja je naporan rad i opsadu gola gostiju krunisala evrogolom Miloša Antanaskovića u 39. minutu, kada je prelepim udarcem sa preko 30 metara pogodio same rašlje gola golmana Imerija. Međutim, drugi deo pripao je gostima. U 10. sekundi drugog poluvremena gosti su izjednačili golom Mihajlovića da bi u 63, a zatim i u 90. minutu iskusni Demić pogodio za konačnih 1:3. Treba napomenuti da je Antanasković promašio kazneni udarac, te da je ekipa Svetlosti danas imala dosta šansi da preokrene rezultat. Međutim, na kraju zaslužena pobeda gosta, koji je evidentno spremniji i fizički i taktički dočekao ovaj meč. U sledećem kolu Svetlost gostuje ekipi Polet 1980.