25. april 2024.

Topličanin ubedljiv protiv Levača

Prokuplje. Gledalaca 700. Sudija: Miloš Grujićić (Kruševac) 7. Strelci: L. Paunović u 6 (KU), Marković 23, V. Stanković u 36, 40, 75, Cvetković u 61, 82 min. Žuti kartoni: Č. Paunović (OFK Topličanin), Otović (Levač).

OFK TOPLIČANIN: Gligović -, Stanojević 7, V. Paunović 7 (Popović 7), Kocić 7, L. Paunović 8, Marković 7,5,  Cvetković 8, Stojković 7, Č. Paunović 7,5 ( Agatonović 7), V. Stanković  9, Lazarević 7, 5

LEVAČ: Zubović 5, Aleksić 5, I. Obradović 5,5, Rakić 6, M. Obradović 5, Matanović 5 ( Mitrović-), Simić 5,5, Jezdić 6, Vasić 6, Radosavljević 5,5, Otović 5 ( Nedeljković-).

Igrač utakmice. Velimir Stanković

Pobedom od 7:0 nad ekipom Levača, uz skoro pune tribune gradskog stadiona u Prokuplju, dobra najava pred narednu utakmcu na svom terenu kada predstoji utakmica godine sa ljutim rivalom na tabeli SFS Borcem iz Paraćina.

Centralna figra utakmice bio je Velimir Stanković koji je postigao tri, uz to pripremio još dva pogodka za visoku pobedu svog tima. Već u 6 minutu seriju pogodaka otvorio je ko po nekom pravilu kad je utakmica  u Prokuplju Luka Paunović je ponovo prvi stelac na utakmci, ovog puta iz kaznenog udarca. Prednost je udvostručio Marković, da bi potom najbolji pojedinac na utakmci Velimir Stanković sa dva pogotka u 36 i 40 minutu stavio do znanja gostima da im neće biti lako u Prokuplju.

To se pokazalo kao ispravna najava jer je u drugom delu igre golman Zubović još tri puta vadio lotu iz mrežu. Sa dva gola Cvetkovića I još jedan od tri pogtka V. Stankovića zabeležena je visoka pobeda, nad neosraslim protivnikom koji nijednog trenutka nije ozbiljnije ugrozio golmana Gligovića, koji je bio bez posla na ovoj utakmici. Prokupčanima predstoji gostovanje u Aleksandovcu Župi narednog vikenda, potom kao što rekosmo veliki derbi sa ekipom SFS Borca  za titulu prvaka.