25. april 2024.

SVETLOST PROKOCKALA POBEDU: Banjčani u finišu zgrabili pola plena!

PUKOVACStadion: “Prle“ Sudija: Nenad Savić 8 (Prokuplje) Žuti kartoni: Stanojević, Marjanović (Fk Svetlost) Stamenković, Stojanović, Tasić, Mihajlović, Savić (Fk Vranjska banja) Strelci: Marjanović u 19, Raimović u 54 i Stanojević u 63 (p) za Svetlost, Mihajlović u 44 i 75, Zeneli u 69. za Vranjsku banju.

SVETLOST: A. Ilić 6,5, M. Ilić 7 (Jović – ) Antanasković 6,5, Pešić 6,5, Tonić (k) 7 (Jovanović 6,5,) Nikolić 7, Stanojević 7, Petrović 6,5, (Pavlović – ) Raimović 7, Maletić 6,5, Marjanović 7,5,

V. BANjA: Stamenković 6, N. Stojanović 6,5 (N. Jovanović – ), V. Stojanović 6,5, Vasiljević 7, Trajković 6,5, (Zeneli 7) Tasić 7 (Jović – ), Demić 6,5, Mihajlović 8 (k), Tašić 6, Savić 7, Jovanović 6,5,

Igrač utakmice: Stefan Mihajlović 8 (Vranjska banja)

Na stadionu u Pukovcu, pred praznim tribinama viđena lepa fudbalska predstava. Mnoštvo šansi, prava goleada, i na kraju gorak ukus remija u ustima obeju timova. Čini se da je danas to bio i jedini pravičan ishod. Iako je ekipa Dragana Stankovića bila bolji takmac tokom većeg dela meča, gosti iz Banje su danas potpuno zasluženo izvojevali bod. Više su agilniji gosti, želeli danas ovaj bod. Igrači Svetlosti pri rezultatu 3:1 u 63. minutu, neobjašnjivo kreću da srljaju i prave greške na sredini terena što su gosti, kaznili prvo u 69. a zatim u 75. minutu preko kapitena Mihajlovića, koji je danas bio prava noćna mora za bekove Svetlosti. U ekipi Svetlosti treba istaći da do 70. minuta nije bilo slabog aktera na terenu, a onda posle gola Zenelija, kao da na terenu nije bilo igrača Svetlosti. Gosti su u finišu mogli i do sva tri boda ali nisu imali sreće, kao ni domaćin, kada je Raimović na centaršut Stanojevića šutirao pored gola u 90. minutu.
Na kraju, kada se svede saldo, jedini ispravni i pravični rezultat 3:3, Banjčanima za podstrek i motiv za beg iz opasne zone, a momcima Dragana Stankovića Šimija, kao opomena, da se meč igra 90, a ne 70 minuta.